Страховка авто в Запоріжжі

foto-incurence

Види автострахування

Є 3 види страхування авто:

  • Автоцивілка – обов’язкова страховка авто, яка захищає в разі непередбачених витрат, що виникли внаслідок ДТП.
  • Каско – добровільне страхування авто, що забезпечує відшкодування збитку при пошкодженні або втраті;
  • Зелена карта – обов’язкове страхування авто для поїздки за кордон.

Страховка на машину в Запоріжжі

Порівнюйте ціни і умови провідних страхових компаній і економте до 500 грн

icon1

Автоцивілка

Розрахувати
icon2

Каско

Розрахувати
icon3

Зелена карта

Розрахувати

Питання, що часто задаються:

Навіщо потрібна страховка авто?
Обов’язкове страхування необхідне для відшкодування збитку майну потерпілих, а також забезпечення лікування в разі нанесення шкоди здоров’ю учасників події. А добровільне страхування направлено на компенсацію витрат по ремонту і відновленню безпосередньо транспортного засобу власника поліса.
Що таке електронний поліс ОСАГО?
Це страховий поліс, який має електронний формат і висилається страхувальнику на електронну пошту. На відміну від традиційних полісів страхування, він має ряд незаперечних переваг. Вже через п’ять хвилин після оформлення даний поліс відображається в базі МТСБУ. Його не потрібно роздруковувати, а можна просто зберігати в електронному вигляді в своєму смартфоні. При необхідності представники поліції з легкістю можуть перевірити його по базі, упевнившись в достовірності.
Що таке КАСКО?
КАСКО – вид добровільного страхування транспортних засобів та додаткового обладнання, що забезпечує відшкодування збитку страхувальнику (власнику або уповноваженому ним і керуючому на законних підставах власнику ТЗ) при пошкодженні або втраті застрахованого майна.
Що таке Зелена карта?
Зелена карта – це поліс страхування автоцивільної відповідальності, застосовується він в країнах-учасницях програми «Зелена карта», цей документ затверджений як обов’язковий при перетині кордону. Згідно страховому полісу, якщо власник «Зеленої карти» стане винуватцем ДТП на території іншої країни, компанія відшкодує збитки, завдані здоров’ю або майну третіх осіб.
Чим відрізняється КАСКО від Автоцивілки?
Автоцивілка – обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності водія перед третіми особами-учасниками руху (пішоходи і водії). За відсутність поліса ОСЦПВ передбачений штраф. Договори із автоцивілки фіксуються в базі МТСБУ.
КАСКО – добровільне страхування власного ТЗ від пошкодження або втрати. У ньому зацікавлений не настільки регулятор – державний орган, як сам власник, що нівелює можливі фінансові витрати по відновленню працездатності або відшкодування збитку при пошкодженні або викраденні свого ТЗ.
Чи треба купувати КАСКО, якщо є Автоцивілка?
Досвідчені водії в малонаселених пунктах і на застарілих авто цілком можуть обійтися автоцивілкою. Купівля КАСКО необов’язкова, але даний договір укладають:
• власники дорогих і нових машин;
• новачки-водії;
• практичні власники авто в густонаселених містах, з високим рівнем злочинності.
На території, яких країн діє Зелена карта?
Всі країни Євросоюзу, які є учасниками альянсу, а також Ізраїль, Ірак, Іран, Марокко, Туніс, Туреччина, країни колишнього СНД.
Що таке франшиза?
Франшиза є чітко фіксованою сумою відшкодування збитків, що виплачується безпосередньо водієм автомобіля, який потрапив в ДТП. Оформляючи страховий поліс, слід враховувати, що, чим менше сума франшизи, тим страховка буде дорожчою.

 

 

Запоріжжя – місто, що стрімко розвивається, на півдні України. Його населення складає більше 700 тис. чоловік, а на його території розташовано безліч великих промислових містоутворюючих підприємств. Завдяки тому, що місто є великим індустріальним центром країни, щороку його населення збільшується, що, безсумнівно, позначається на завантаженості доріг. Володарі автомобілів в свою чергу регулярно стикаються з важливим питанням – необхідністю оформлення страховки на авто. У цій статті ми детальніше розповімо про типи автострахування, а також дізнаємося основні нюанси, пов’язані з його оформленням.

Страховка авто в Запоріжжі: основні види

У Запоріжжі, як і на всій території України, діють три типи автостраховок. Серед них одна обов’язкова для всіх автомобілістів на території України (ОСЦПВ), друга – обов’язкова для машин, що виїжджають на територію інших країн (зелена карта), і третя – добровільне страхування авто. Які ж особливості кожної з даних страховок? Давайте розбиратися детальніше.

Обов’язкове автострахування в Запоріжжі

Йтиметься, насамперед, про ОСЦПВ. Це страховий поліс, який повинен бути оформлений в обов’язковому порядку. Його суть полягає в страхуванні автоцивільної відповідальності водія. У разі аварії, він покриває збитки, завдані потерпілій стороні за рахунок страхового поліса винуватця. Компенсація передбачена як для матеріального збитку, так і для шкоди, заподіяної життю і здоров’ю людини. Згідно з чинним законодавством, максимальна компенсація матеріального збитку на сьогодні становить 130 тис. грн., для компенсації шкоди, заподіяної життю та здоров’ю потерпілої сторони – 260 тис. грн. В межах цих сум після проведення експертизи, страхова компанія виплачує гроші потерпілій в ДТП стороні. Даний поліс не передбачає отримання компенсації винуватцем ДТП на відновлення і ремонт автомобіля.

Автостраховка в Запоріжжі для виїжджаючих за кордон

Такий тип страховки називається «Зеленою картою» і призначений він для автолюбителів, які планують відвідати інші країни на власному автомобілі. По суті, цей поліс є аналогом ОСЦПВ для відвідування інших країн. Зелена карта діє на території 48 країн світу, більшість з яких це країни Європейського Союзу. При переміщенні на території цих країн на власному автомобілі, наявність такого поліса обов’язково. Компенсація за даним видом страхування проводиться тільки потерпілій стороні. Сума залежить від встановлених в даній країні лімітів і ступеня отриманих ушкоджень. Важливо пам’ятати, що Зелена карта працює тільки за межами України, і вона ні в якому разі, не може замінити поліс ОСЦПВ всередині країни.

Страховка авто в Запоріжжі – КАСКО

КАСКО є добровільним видом страхування і призначається для захисту свого автомобіля від різних видів ушкоджень. Даний поліс об’єднує в собі великий перелік ризиків, від яких можна застрахувати свій автомобіль. Наприклад, поліс покриє збитки завдані власнику автотранспорту в разі його викрадення, пошкодження в ДТП або стихійного лиха. Перелік страхових випадків в КАСКО досить великий і кожен власник авто може вибрати важливі саме для нього опції страхування.

Скільки коштує зробити страховку на машину в Запоріжжі?

Вартість страховки авто розраховується індивідуально для кожного автомобіля. Вона залежить в першу чергу від типу страхового поліса, тривалості його дії, а також від параметрів машини. Розраховуючи вартість поліса, до уваги беруться такі параметри:

  • марка і вік авто,
  • об’єм двигуна,
  • водійський стаж власника транспорту та його страхова історія.

Страховка авто в Запоріжжі також передбачає індивідуальний коефіцієнт населеного пункту, який офіційно присвоєно всіх містах і селищах. Всі ці та інші додаткові параметри і визначають точну ціну страхового поліса.

Де в Запоріжжі оформити страховку на машину?

Купити страховку на авто в Запоріжжі можна в будь-якої сертифікованої страхової компанії. Варто звернути увагу, що з недавніх пір в Україні офіційно діє практика оформлення електронних полісів. Перевагою даного виду полісів є легкість їх оформлення (вони оформляються онлайн протягом 5-10 хвилин), а також їх ціна менше звичайного паперового документа на приблизно 10%.

Електронний поліс має ту ж легітимність, що і паперовий, але істотно заощаджує час і гроші автовласників. Разом з тим підвищена система безпеки даних документів не допускає можливості підробок, що нерідко трапляється з паперовими полісами. Уже через кілька хвилин після оформлення дію електронного поліса можна перевірити в базі МТСБУ. Пред’являти його можна як в електронному вигляді через екран смартфона, так і в роздрукованому вигляді.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info