Страховка авто в Черкасах

foto-incurence

Види автострахування

Є 3 види страхування авто:

 • Автоцивілка – обов’язкова страховка авто, яка захищає в разі непередбачених витрат, що виникли внаслідок ДТП.
 • Каско – добровільне страхування авто, що забезпечує відшкодування збитку при пошкодженні або втраті;
 • Зелена карта – обов’язкове страхування авто для поїздки за кордон.

Страховка на машину в Черкасах

Порівнюйте ціни і умови провідних страхових компаній і економте до 500 грн

icon1

Автоцивілка

Розрахувати
icon2

Каско

Розрахувати
icon3

Зелена карта

Розрахувати

Питання, що часто задаються:

Навіщо потрібна страховка авто?
Обов’язкове страхування необхідне для відшкодування збитку майну потерпілих, а також забезпечення лікування в разі нанесення шкоди здоров’ю учасників події. А добровільне страхування направлено на компенсацію витрат по ремонту і відновленню безпосередньо транспортного засобу власника поліса.
Що таке електронний поліс ОСАГО?
Це страховий поліс, який має електронний формат і висилається страхувальнику на електронну пошту. На відміну від традиційних полісів страхування, він має ряд незаперечних переваг. Вже через п’ять хвилин після оформлення даний поліс відображається в базі МТСБУ. Його не потрібно роздруковувати, а можна просто зберігати в електронному вигляді в своєму смартфоні. При необхідності представники поліції з легкістю можуть перевірити його по базі, упевнившись в достовірності.
Що таке КАСКО?
КАСКО – вид добровільного страхування транспортних засобів та додаткового обладнання, що забезпечує відшкодування збитку страхувальнику (власнику або уповноваженому ним і керуючому на законних підставах власнику ТЗ) при пошкодженні або втраті застрахованого майна.
Що таке Зелена карта?
Зелена карта – це поліс страхування автоцивільної відповідальності, застосовується він в країнах-учасницях програми «Зелена карта», цей документ затверджений як обов’язковий при перетині кордону. Згідно страховому полісу, якщо власник «Зеленої карти» стане винуватцем ДТП на території іншої країни, компанія відшкодує збитки, завдані здоров’ю або майну третіх осіб.
Чим відрізняється КАСКО від Автоцивілки?
Автоцивілка – обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності водія перед третіми особами-учасниками руху (пішоходи і водії). За відсутність поліса ОСЦПВ передбачений штраф. Договори із автоцивілки фіксуються в базі МТСБУ.
КАСКО – добровільне страхування власного ТЗ від пошкодження або втрати. У ньому зацікавлений не настільки регулятор – державний орган, як сам власник, що нівелює можливі фінансові витрати по відновленню працездатності або відшкодування збитку при пошкодженні або викраденні свого ТЗ.
Чи треба купувати КАСКО, якщо є Автоцивілка?
Досвідчені водії в малонаселених пунктах і на застарілих авто цілком можуть обійтися автоцивілкою. Купівля КАСКО необов’язкова, але даний договір укладають:
• власники дорогих і нових машин;
• новачки-водії;
• практичні власники авто в густонаселених містах, з високим рівнем злочинності.
На території, яких країн діє Зелена карта?
Всі країни Євросоюзу, які є учасниками альянсу, а також Ізраїль, Ірак, Іран, Марокко, Туніс, Туреччина, країни колишнього СНД.
Що таке франшиза?
Франшиза є чітко фіксованою сумою відшкодування збитків, що виплачується безпосередньо водієм автомобіля, який потрапив в ДТП. Оформляючи страховий поліс, слід враховувати, що, чим менше сума франшизи, тим страховка буде дорожчою.

Розібратися, яка страховка авто в Черкасах обов’язкова, не так просто початківцю автолюбителю. Однак убезпечити себе від штрафів і зайвих витрат при ДТП або непередбачених обставин на дорогах необхідно.

Автострахування в Черкасах: види і особливості

Автостраховка в Черкасах потрібна всім водіям. Обов’язковою є так звана ОСЦПВ – автоцивілка, що купується водіями легкових і вантажних авто, мотоциклів, автобусів і мікроавтобусів. За її відсутність передбачається штраф. Страхувальник виплачує вартість поліса, а страхова компанія при настанні страхового випадку виплатить потерпілим (або їх спадкоємцям):

 • до 130 тис. грн. за псування майна;
 • до 260 тис. грн. при нанесенні травм або летальний кінець.

При відсутності страховки на авто ОСЦПВ, винуватець ДТП не тільки оплатить штраф, але і зобов’язаний компенсувати збитки потерпілим зі своєї кишені.

Аналогом ОСЦПВ є автострахування Зелена карта, що потрібно при перетині на власному автомобілі кордону з 48, переважно європейських, країнами. У кожній країні свої ліміти виплат, встановлені законом держави, куди подорожує турист.

Добровільна страховка на авто в Черкасах – це КАСКО, що захищає безпосередньо майнові інтереси автолюбителя. І спектр дії такого поліса набагато ширше (залежить від побажань самого страхувальника). Машина в Черкасах страхується від:

 • ДТП;
 • вандалізму і крадіжки;
 • затоплення і пожежі;
 • пошкоджень внаслідок грози і блискавки, падіння дерев та ін.

КАСКО не є обов’язковим видом страхування, однак затребуване у початківців автолюбителів, власників дорогих авто і просто водіїв, які прагнуть убезпечити себе від неприємностей.

Скільки коштує страховка на машину в Черкасах?

Вартість обов’язкової автостраховки багато в чому детермінована чинним законодавством з невеликим відхиленням на коефіцієнт прибутковості страхової компанії.

У випадку з Зеленою картою ще впливає чинник кількості запланованих для поїздки на авто країн і тривалість перебування.

На ціну добровільного страхування впливає не тільки марка і модель авто, рік її випуску, а й суб’єктивні обставини:

 • кількість водіїв даного ТЗ (крім власника);
 • вік водіїв, досвід водіння;
 • статистика за страховими випадками, що цікавлять страхувальника в даному регіоні та ін.

Вигідна страховка авто в Черкасах пропонується великими і надійними компаніями, що можуть собі дозволити доступні ціни на свої послуги зважаючи на велику кількість клієнтів.

Щоб суми не стали неприємним сюрпризом, в онлайн-калькуляторах на спеціалізованих майданчиках прораховується потрібний вид страховки авто, вивчаються умови і навіть подані реальні відгуки клієнтів.

Де в Черкасах оформити страховку на машину?

Купити страховку на авто в Черкасах через інтернет не тільки вигідніше, але і зручніше. Розглянути можна кілька пропозицій від перевірених компаній, а на саме укладення договору піде 5-10 хвилин. І поліс відразу потрапляє на електронну скриньку страхувальника і в базу МТСБУ України. Надавати правоохоронним органам і патрульним можна як роздрукований варіант поліса, так і електронний, що зберігається на телефоні або іншому гаджеті.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info