Страховка авто

Страхування авто

Машина – це не тільки засіб пересування, але і різноманітні ризики, уберегти від яких свій транспортний засіб не завжди можливо через наявність жвавого трафіку в населеному пункті, вчинення протиправних дій зловмисниками з майном водія і власну необережність. Врегулювання основних питань з ризиками для потерпілих від багатьох таких подій здійснюється за коштами страхування. На ринку страхових послуг представлено цілий спектр пропозицій, різниця в яких істотна. Розібратися з поняттями, доцільністю придбання і принципами оформлення не так вже й просто. Але ми допоможемо в цьому.

Яка страховка потрібна для авто?

В першу чергу, слід розуміти, що законодавчо закріплюється обов’язок кожного власника машини і мотоцикла страхувати свою відповідальність перед третіми особами. Це так звані обов’язкові види страховок. При цьому вони потрібні як всередині нашої країни, так і при виїзді за кордон.

До них відноситься ОСАГО і Зелена карта. Але ці поліси не гарантують відшкодування збитку самому автолюбителю. І для таких випадків передбачено добровільне страхування КАСКО.

Поліс ОСЦПВ

Під ОСЦПВ (ОСАГО) мається на увазі виконання обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності. Іншими словами – якщо сталося ДТП, то виплачувати матеріальні засоби буде не винуватець, а компанія-страховик.

Для оформлення поліса ОСЦПВ знадобляться такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • для юр. осіб – свідоцтва про державну реєстрацію;
  • ПТС або інша документація про проведення реєстрації ТЗ, наприклад, тех. паспорт;
  • копія або оригінал посвідчення водія;
  • заява на оформлення страхового полісу.

Оформити документ можна як онлайн, так і офлайн, звернувшись до перевірених компаній.

Детальніше про поліс ОСЦПВ можна почитати на сторінці “Автоцивілка

Зелена карта

Зеленою картою називають міжнародний договір про страхування автомобілістом, а також угоду між країнами-учасницями системи Green Card.

Виїжджаючи на територію інших держав-членів цього договору, власнику слід купити страховий поліс «Зелена карта», оскільки пересування по території даних держав забороняється. Розмір страхових сум визначається відповідно до законодавства держави, де було скоєно дорожньо-транспортну пригоду.

Детальніше про поліс Зелена карта можна почитати на сторінці “Зелена карта

КАСКО

КАСКО – добровільний вид страхування, автомобіліст має право або придбати, або покладатися на свою майстерність водіння і щасливий випадок. За відсутність КАСКО не покладається ніяких штрафів, як в разі відсутності обов’язкових видів страховок.

Детальніше про поліс Каско можна почитати на сторінці “Каско

Обов’язкове страхування необхідно для відшкодування збитку майну потерпілих, а також забезпечення лікування в разі нанесення шкоди здоров’ю учасників події. А добровільне страхування направлено на компенсацію витрат по ремонту і відновленню безпосередньо транспортного засобу власника поліса.

Як працює страховка авто

Оформити ОСАГО необхідно вже при покупці машини. Інакше накладається адміністративне стягнення при першій же перевірці документів у водія. Зелену карту набувають при необхідності перетину кордону на своєму ТЗ. Інакше прикордонники з обох сторін не допустять виїзд. Добровільна автостраховка купується в будь-який зручний час або взагалі може не цікавити автолюбителя.

Страховими випадками для ОСАГО і Зеленої карти вважаються ДТП, де винуватцем став автолюбитель. За ОСАГО виплати на відшкодування шкоди здоров’ю складають максимум 260 тис. грн., А за пошкоджене майно – 130 тис. грн. ДГО до ОСАГО дозволяє розширити ліміт відповідальності, оскільки при недостатніх виплатах за договором страхування, відсутні витрати зобов’язаний взяти на себе сам водій.

Зелена карта – страхування авто за кордоном, а вірніше автоцивільної відповідальності водія. Учасниками угоди є 48 країн. В Африці і Азії діють так звані «рожеві», «коричневі», «помаранчеві» поліси. Але принцип однаковий – це гарантія відшкодування шкоди потерпілій стороні у разі настання страхового випадку за участю автомоторного транспорту.

КАСКО – рішення більшості питань для власника авто не тільки при скоєному ДТП незалежно від винуватця, але і при викраденні, пошкодженні навіть припаркованої машини, землетрусах і граді та ін. Ситуаціях.

Але незалежно від типу страхування, автолюбитель повинен відразу ж повідомити страховика про настання страхового випадку та діяти за його інструкціями. Звичайно потрібно, щоб:

  • водій не переміщував машину і не усував предмети, що свідчать про настання страхового випадку;
  • по можливості надав допомогу потерпілим і викликав швидку, якщо необхідно;
  • викликав патрульну службу , попросив копію складеного поліцією бланка і взяв контакти учасників, свідків ДТП, сфотографував місце події;
  • передав постраждалим копію поліса ОСЦПВ або Зеленої карти.

Страхова компанія готує пакет документів на виплату, оцінює завдану шкоду і передає кошти потерпілим або власнику авто.

Скільки коштує страховка авто в Україні?

Страховка на авто по кожному виду може бути різною. Багато що залежить від таких факторів як:

  • модель, марка і рік випуску машини, її ринкова вартість;
  • термін водіння і вік водія;
  • статистика кількості ДТП, крадіжок і вандалізму в певному населеному пункті;
  • термін дії поліса (від 15 діб до року).

Більшість страховиків у мають у своєму розпорядженні кілька типів страхових полісів для кожного виду страховки. Це так звані казуальні поліси, де можна вибрати не тільки термін дії, а й франшизу. Наявність останньої значно знижує вартість страхового поліса.

В сучасних умовах немає необхідності особисто відвідувати страхову компанію для оформлення поліса. Страховка авто онлайн дозволить не тільки заощадити час, але і детально ознайомитися з усіма наявними пропозиціями від різних страхових компаній, вибрати оптимальні варіанти для конкретного авто і потенційних ризиків.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info