Каско

Каско

Страховий поліс – невід’ємна частина документації для будь-якого автолюбителя. Але, різноманітність страхових послуг може злегка заплутати водія початківця, що вплине на його вибір. Щоб детально описати продукти страхового ринку, пропоновані страховими компаніями, ми вирішили зробити серію статей, присвячених детальному опису різноманітних страхових полісів. Ця стаття присвячена страховці КАСКО і всім нюансам, які з нею пов’язані.

Що таке КАСКО

КАСКО – це страховий поліс автомобіля, який покликаний компенсувати збитки в разі пошкоджень, отриманих в ДТП, або викрадення транспортного засобу. На відміну від інших страховок, КАСКО покриває збитки, навіть якщо пошкодження отримані з вини власника авто. Поліс поширюється також на непередбачені пошкодження, наприклад, якщо на машину взимку впала бурулька і пошкодила дах або при недбалій парковці були отримані подряпини, всі ці, а також інші витрати на ремонт можна покрити за рахунок страховки.

Оформлення такого виду страхування є добровільним рішенням власника транспортного засобу. Це в першу чергу страховка свого спокою і безпеки, здатна вберегти водія від зайвих витрат на ремонт авто. На відміну від поліса ОСЦПВ, який при настанні страхового випадку відшкодовує збиток постраждалій з вини власника автомобіля стороні, КАСКО страхує саме Ваш автомобіль і відшкодовує збитки, завдані безпосередньо власнику автомобіля, навіть якщо він став винуватцем ДТП.

Але, якщо Ви купуєте автомобіль в кредит, багато салонів наполягають на оформленні такого виду страховки. До того ж спеціальні програми, пропоновані ними при оформленні даного поліса, допомагають знизити кредитні ставки, що здешевлює покупку.

Що покриває КАСКО?

Страховка покриває збитки, завдані власнику в разі пошкодження або викрадення його автомобіля. Також існує велика кількість додаткових опцій, з якими можна ознайомитися, вибравши певну компанію-страховика.

Скільки коштує КАСКО?

Фіксованої ціни поліса немає. Страхова компанія визначає його, виходячи з сукупності факторів. Так, серед основних чинників, на основі яких формується вартість поліса, можна виділити:

  1. Марка автомобіля, його вік, потужність двигуна.
  2. Частота викрадень саме марки застрахованого транспортного засобу, в регіоні проживання власника. Наприклад, якщо страхувати «жигулі», то вплив цього фактора буде істотно нижче, ніж марки автомобіля преміум-класу.
  3. Вартість запчастин і витрат на ремонт на СТО, регіону, де страхується автомобіль.
  4. Страхова історія власника транспортного засобу. Тут враховується кількість аварій, в які потрапляв власник машини, а також загальна сума завданих і виплаченого страховими компаніями шкоди.
  5. Наявність і тип охоронного пристрою, встановленого на машині.
  6. Місце парковки. При парковці на стоянці, що охороняється або в гаражі, ризики будуть нижчими, ніж парковка просто під будинком на вулиці.
  7. Наявність додаткових опцій, що включаються в страховку. Це може бути сервіс по евакуації автомобіля при ДТП або виїзд фахівця на місце події і т.д.

Як видно з наведеного списку, факторів, що впливають на вартість поліса, досить багато, тому остаточну його ціну можна дізнатися, тільки звернувшись в обрану страхову компанію.

Наявність франшизи

Франшиза, що представляє собою фіксовану суму збитку, яка покривається за рахунок власника машини, може істотно здешевити поліс. Так, наприклад, дрібна подряпина на капоті, може бути покрита за рахунок власника авто без виклику представника страхової. При оформленні поліса франшиза може бути зафіксована в процентах від страхової суми або прописана чітка її сума. Також виділяють два основних види: умовну і безумовну франшизу. У разі оформлення умовної форми, при збитку, що покривається сумою франшизи, власник авто не отримує компенсації від страхової. Безумовна форма передбачає зменшення виплати власником за рахунок страхової компанії.

Як вибрати КАСКО?

На ринку страхових послуг України багато компаній надають послугу оформлення поліса КАСКО. Вибрати серед безлічі варіантів досить складно, тому ми виділили деякі критерії, на які потрібно звернути увагу при пошуку відповідального страховика:

  • хороший рейтинг серед страхових компаній, відмінна репутація;
  • виплати по страхуванню автомобіля повинні бути на рівні не менше 30-60%;
  • в разі викрадення транспортного засобу, після порушення кримінальної справи за фактом викрадення, компенсація страхової компанії повинна відповідати 100% завданих збитків.

Також потрібно звернути увагу на такі нюанси:

  • покриває страховка збиток, в разі викрадення авто з будь-якого місця дислокації або воно визначено в договорі чітко;
  • чи підлягає компенсації збиток, нанесений в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Слід уважно переглянути умови страхування, пов’язані з урахуванням амортизаційного зносу транспортного засобу.

Де можна оформити поліс?

Поліс оформляється в офісі страхової компанії, обраної власником автомобіля. Також можна скористатися онлайн платформами, де оформлення документації пройде набагато швидше, без шкоди для якості. Багато компаній надають таку послугу, що зручно і комфортно.

Що потрібно для оформлення поліса

Для оформлення необхідно мати такі документи:

  • посвідчення особи (паспорт громадянина України);
  • чинне водійське посвідчення;
  • техпаспорт і документ, що засвідчує реєстрацію автомобіля;
  • документи, що підтверджують право на отримання додаткових знижок.

Кожна із страхових компаній має право вимагати додаткові відомості, підтверджені документально, якщо це прописано в умовах договору.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info