Автоцивілка

Автоцивілка

Стаючи власником транспортного засобу, Ви отримуєте не тільки комфорт пересування, але і певну відповідальність, яка згідно з чинним законодавством повинна бути застрахована. Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності, а саме так розшифровується ОСЦПВ (також називають автоцивілка або ОСАГО), є страховим полісом, який покриває збитки, завдані потерпілій стороні у разі дорожньо-транспортної пригоди. Щоб початківці автомобілісти отримали повну інформацію про дії ОСАГО в Україні, ми докладно описали основні його положення.

Що таке ОСЦПВ (ОСАГО)

Поліс ОСЦПВ – це страховка для автомобіліста, яка захищає його в разі непередбачених витрат, що виникли внаслідок ДТП. Його купують у ліцензованих операторів ринку страхових послуг (страхові компанії).

По-перше, згідно з чинним законодавством, поліс страхування є одним з необхідних документів, оформлюваних автомобілістами. Відсутність страховки розцінюється як порушення законодавства і тягне за собою адміністративну відповідальність.

По-друге, в разі якщо з Вашої вини сталася аварія на дорозі, страхова компанія відшкодує збиток постраждалій стороні. Тут варто бути уважним, поліс ОСАГО покриває тільки шкоду (майна і здоров’я) нанесену потерпілій стороні, ремонт Вашого автомобіля він не покриває.

Якщо Ви опинилися потерпілою стороною в ДТП, збиток повинна відшкодовувати страхова компанія винуватця аварії. При вині обох водіїв, страхові компанії сторін оплачують збитки, завдані їх клієнтами. Ступінь відповідальності кожного з учасників ДТП визначається в судовому порядку.

Скільки коштує ОСАГО в Україні

Вартість поліса залежить від вибору страхової компанії, терміну дії страховки, виду авто і інших параметрів. Дізнатися точну вартість автоцивілки допоможе онлайн калькулятор. Заповнивши необхідні параметри, Ви протягом декількох хвилин можете дізнатися точну вартість поліса.

Що входить в поліс ОСАГО?

Автоцивілка покриває збитки, завдані потерпілій стороні. Згідно із законодавством, сума збитку, нанесеного майну, покривається в розмірі до 130 тис., грн. на одного потерпілого. Якщо постраждалих сторін більше, то сума покриття збитків становить не більше 650 тис. грн. на один страховий випадок. Сума покриття шкоди, заподіяної життю та здоров’ю людини становить до 260 тис. грн. (Залежить від ступеня отриманих ушкоджень). Деякі страхові компанії пропонують додаткові опції поліса, наприклад, дії по Європротоколу, коли нанесений збиток незначний і ситуація не вимагає виклику поліції. Сума покриття по Європротоколу становить до 50 тис. грн.

Також деякі страховики пропонують своїм клієнтам варіанти прямого врегулювання. Суть прямого врегулювання полягає в тому, що в разі аварії, де обидва учасники дорожньо-транспортної пригоди мають страховки, що включають в себе опцію прямого страхування, постраждала сторона, має право звертатися за компенсацією матеріальної шкоди безпосередньо в свою страхову компанію. В інших випадках, постраждала в аварії сторона звертається з претензіями про відшкодування до страховика з боку винного в ДТП.

Наявність опції прямого врегулювання істотно прискорює процес відшкодування отриманого збитку.

Як виглядає страховка ОСАГО

Зовні ОСАГО є бланк офіційно затвердженої форми, де надана основна інформація про автомобіль (марка, номерні знаки, дані техпаспорта і т.д.), власника авто і осіб, що мають право керувати цією машиною. Також зазначено термін дії поліса, інформація про страхову компанію. Обов’язковим атрибутом поліса повинна бути його реєстрація в базі МТСБУ.

Автоцивілка
Приклад полісу ОСЦПВ

Як оформити ОСАГО онлайн

Оформити документ можна, не виходячи з дому за кілька хвилин. Для цього на сайті обраної страхової компанії слід заповнити форму, правильно вказавши всі необхідні дані, оплатити послугу. Протягом декількох хвилин оператори обробляють отриману інформацію і оформляють поліс. Поліс висилається на вказану при заповненні електронну пошту, а також реєструється в базі МТСБУ. Його можна роздрукувати самостійно або зберігати в смартфоні в електронному вигляді. Так він буде завжди під рукою і при необхідності його можна швидко пред’явити.

Документи, необхідні для оформлення

Оформляючи страховий поліс, необхідно мати такі документи:

  1. Документ, що підтверджує постановку на облік і його приналежність власнику;
  2. Посвідчення особи (водійські посвідчення, паспорт громадянина);
  3. Для пільгових категорій населення, необхідно також надати підтверджуючі пільгу документи;
  4. Ідентифікаційний код.

Як виглядає електронний поліс ОСАГО

Поліс має електронний формат стандартного документа страхування. Його зовнішній вигляд практично нічим не відрізняється від полісів, що оформляються при поході в офіс страхової компанії. Лише на бланку зазначено, що це електронний страховий поліс.

Як користуватися електронною страховкою ОСЦПВ

Електронний поліс закачується на смартфон або роздруковується (при необхідності). Якщо виникає ситуація, коли потрібно пред’явити його поліції, це можна зробити з екрану телефону. Поліцейські на своїх планшетах, за номером страховки або за номерними знаками автомобіля, перевіряють дійсність поліса в базі МТСБУ.

Знижка при оформленні поліса

Деякі категорії громадян мають право на знижку при оформленні поліса. Так, знижка поширюється на такі категорії: пенсіонери, представники I і II групи інвалідності, учасники війни та бойових дій (АТО), інваліди війни, чорнобильці. Для отримання знижки потрібно представити підтверджуючі документи, приналежності до пільгової категорії. При цьому автомобіль повинен знаходитися у власності пільговика, обсяг його двигуна не повинен перевищувати 2500 куб.див.

Якщо при оформленні поліса була задіяна система знижок, то він діє тільки на випадки, коли транспортним засобом керує особисто людина, що володіє даними пільгами.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info