Страховка авто в Донецьку

foto-incurence

Види автострахування

Є 3 види страхування авто:

 • Автоцивілка – обов’язкова страховка авто, яка захищає в разі непередбачених витрат, що виникли внаслідок ДТП.
 • Каско – добровільне страхування авто, що забезпечує відшкодування збитку при пошкодженні або втраті;
 • Зелена карта – обов’язкове страхування авто для поїздки за кордон.

Страховка на машину в Донецьку

Порівнюйте ціни і умови провідних страхових компаній і економте до 500 грн

icon1

Автоцивілка

Розрахувати
icon2

Каско

Розрахувати
icon3

Зелена карта

Розрахувати

Питання, що часто задаються:

Навіщо потрібна страховка авто?
Обов’язкове страхування необхідне для відшкодування збитку майну потерпілих, а також забезпечення лікування в разі нанесення шкоди здоров’ю учасників події. А добровільне страхування направлено на компенсацію витрат по ремонту і відновленню безпосередньо транспортного засобу власника поліса.
Що таке електронний поліс ОСАГО?
Це страховий поліс, який має електронний формат і висилається страхувальнику на електронну пошту. На відміну від традиційних полісів страхування, він має ряд незаперечних переваг. Вже через п’ять хвилин після оформлення даний поліс відображається в базі МТСБУ. Його не потрібно роздруковувати, а можна просто зберігати в електронному вигляді в своєму смартфоні. При необхідності представники поліції з легкістю можуть перевірити його по базі, упевнившись в достовірності.
Що таке КАСКО?
КАСКО – вид добровільного страхування транспортних засобів та додаткового обладнання, що забезпечує відшкодування збитку страхувальнику (власнику або уповноваженому ним і керуючому на законних підставах власнику ТЗ) при пошкодженні або втраті застрахованого майна.
Що таке Зелена карта?
Зелена карта – це поліс страхування автоцивільної відповідальності, застосовується він в країнах-учасницях програми «Зелена карта», цей документ затверджений як обов’язковий при перетині кордону. Згідно страховому полісу, якщо власник «Зеленої карти» стане винуватцем ДТП на території іншої країни, компанія відшкодує збитки, завдані здоров’ю або майну третіх осіб.
Чим відрізняється КАСКО від Автоцивілки?
Автоцивілка – обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності водія перед третіми особами-учасниками руху (пішоходи і водії). За відсутність поліса ОСЦПВ передбачений штраф. Договори із автоцивілки фіксуються в базі МТСБУ.
КАСКО – добровільне страхування власного ТЗ від пошкодження або втрати. У ньому зацікавлений не настільки регулятор – державний орган, як сам власник, що нівелює можливі фінансові витрати по відновленню працездатності або відшкодування збитку при пошкодженні або викраденні свого ТЗ.
Чи треба купувати КАСКО, якщо є Автоцивілка?
Досвідчені водії в малонаселених пунктах і на застарілих авто цілком можуть обійтися автоцивілкою. Купівля КАСКО необов’язкова, але даний договір укладають:
• власники дорогих і нових машин;
• новачки-водії;
• практичні власники авто в густонаселених містах, з високим рівнем злочинності.
На території, яких країн діє Зелена карта?
Всі країни Євросоюзу, які є учасниками альянсу, а також Ізраїль, Ірак, Іран, Марокко, Туніс, Туреччина, країни колишнього СНД.
Що таке франшиза?
Франшиза є чітко фіксованою сумою відшкодування збитків, що виплачується безпосередньо водієм автомобіля, який потрапив в ДТП. Оформляючи страховий поліс, слід враховувати, що, чим менше сума франшизи, тим страховка буде дорожчою.

Донецьк – місто з пожвавленим транспортним рухом. Щороку на дорогах з’являється все більше автомобілів, щоб убезпечити себе від непередбачених ризиків, необхідно правильно підібрати страховку на авто. Недосвідченим водіям деколи складно розібратися в численних пропозиціях страхових компаній, що пропонують різноманітні види автострахування і підібрати для себе оптимальний варіант. Орієнтуватися в автострахуванні допоможе інформація про основні їх види, коротка їх характеристика.

Страховка авто в Донецьку: основні види

Згідно з чинним законодавством страховка авто може мати три основні види: ОСЦПВ, Зелена карта і КАСКО.

Обов’язкова страховка на авто в Донецьку

До обов’язкових видів страхування відноситься поліс ОСЦПВ. Власники всіх машин повинні оформляти його. Відсутність ОСЦПВ вважається грубим порушенням і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Суть даного виду страхування полягає в страхуванні автоцивільної відповідальності. У разі аварії, за полісом винуватця ДТП, страхова компанія здійснює компенсацію збитку постраждалій стороні. Якщо ж у винуватця аварії з якоїсь причини не виявилося страховки, всі завдані збитки він компенсує за свій рахунок, а також йому буде виписаний штраф за відсутність страхового поліса.

Страховка авто в Донецьку ОСЦПВ призначена для покриття матеріальних збитків (ремонт і відновлення авто), а також, при необхідності, покриває витрати на відновлення здоров’я потерпілого.

Добровільне автострахування в Донецьку: КАСКО

Цей поліс є не обов’язковим, а оформляється тільки за бажанням власника авто мати додатковий захист. Страховка КАСКО призначена для компенсації збитку саме власнику.

Крім страхування від можливих ушкоджень при аварії, поліс має додатковий широкий перелік можливих страхових ризиків. Наприклад, від:

 • викрадення машини,
 • загоряння,
 • стихійних лих та ін.

Повний перелік страхових ризиків підбирається індивідуально під кожне авто.

Автостраховка в Донецьку для тих, хто подорожує за кордоном

Зелена карта – страховка для водіїв автомобілів, які збираються здійснювати поїздки за кордон. Це аналог ОСЦПВ, який діє на території 48 країн, більшість з яких знаходяться в Європі. Наявність полісу обов’язково перевіряється при перетині кордону. Принцип дії такий же, як у ОСЦПВ – компенсація здійснюється постраждалій в ДТП стороні за полісом його винуватця.

Скільки коштує страховка на машину в Донецьку

Вартість страховки залежить від багатьох чинників і розраховується індивідуально для кожного автомобіля. Основними факторами, що впливають на ціну поліса, вважають:

 • вид і тривалість дії поліса;
 • технічні характеристики авто (об’єм двигуна, марка і вік машини);
 • водійський стаж і страхова історія власника авто.

У сукупності ці фактори формують остаточну вартість страховки.

Де в Донецьку оформити страховку на машину?

Купити страховку на авто в Донецьку будь-якого виду найкраще онлайн. Для цього потрібно скористатися онлайн-платформою, заповнити необхідну інформацію і вже через кілька хвилин стати щасливим володарем надійного страхового поліса.

Плюсами такого оформлення вважається:

 • надійність і підвищений захист поліса від підробок;
 • суттєва економія часу і грошей;
 • відсутність необхідності відвідувати офіс страхової компанії.

Документ можна роздрукувати або зберігати на телефоні.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info