Вирушаючи в подорожі за кордон, необхідно обов’язково оформити поліс медичного страхування. Він дає можливість в разі потреби отримати медичну допомогу за кордоном, вартість якої буде компенсована страховою компанією. Наявність такого поліса обов’язково для всіх мандрівників. Однак багато хто не знає, що даний поліс може мати розширений перелік страхових випадків, які покривають ризики, пов’язані не тільки з медичним обслуговуванням. Корисною опцією поліса є страховка від скасування рейсу або його затримки. Про дану страхову послугу і піде мова в статті.
Що таке страхування рейсу?
Страховка від затримки рейсу дозволяє застрахувати ризики скасування або затримки авіарейсу. Даний вид страхових послуг може бути включений в медичну страховку або є окремим полісом страхування. Не всі страхові компанії України здійснюють страхування від затримки рейсу. Бажаючи скористатися такою послугою, потрібно вивчити пропозиції на ринку і підібрати для себе оптимальний варіант.
Чи потрібно страхувати рейс?
Дана страховка не є обов’язковою, полягає тільки з ініціативи мандрівника, що страхується. Однак, з огляду на світову тенденцію до частих затримок авіарейсів, дана страхова послуга досить корисна і затребувана. Актуальна вона для ділових людей та туристів, у яких запланована поїздка пов’язана з декількома пересадками. Затримка одного з авіарейсів може привести до зриву графіка всієї поїздки.
Що дає страховка від затримки рейсу?
Страхові компанії індивідуально розробляють договори і описують страхові випадки, пов’язані із затримкою, скасуванням рейсу. Умовний перелік страхових ризиків виглядає наступним чином:
- Затримка рейсу більше, ніж на визначений в договорі страхування час, щодо офіційного розкладу. Деякі страхові компанії детально прописують причини затримки. Наприклад, зрив термінів через механічні несправності транспорту, погодні умови і т.д.
- Скасування рейсу без надання альтернативних варіантів перельоту.
- Запізнення на пересадочний рейс через затримку першого літака без надання авіакомпанією альтернативних варіантів перельоту.
Страховий поліс може покривати такі види витрат, пов’язані зі скасуванням (затримкою) перельоту:
- харчування в період очікування (не оплачується алкоголь);
- покупка засобів особистої гігієни;
- телефонні перемовини;
- трансфер в готель і можливе проживання в ньому на час затримки рейсу;
- покупка нових проїзних квитків (мінус компенсація перевізника).
Інші витрати, а також придбання квитків на інші види транспорту, зроблені в період очікування авіарейсу, не можуть бути оплачені страховою компанією.
Як отримати страховку за затримку рейсу?
Для отримання компенсації необхідно обов’язково зберегти всі чеки на товари і послуги, які були придбані через затримку авіарейсу. Також авіакомпанія повинна надати офіційний лист з поясненнями причин затримки перельоту. На підставі аналізу причин, а також доцільності фінансових витрат, зроблених в цей період застрахованою людиною, розраховується сума компенсації. В середньому компенсація може становити 100-150 євро і залежить від тривалості затримки перельоту, понесеного збитку.
Як оформити страховку?
Оформити даний вид страхування можна за допомогою онлайн платформи. Страховка може бути як окремим полісом, так і складовою медичної страховки. Перед оформленням, слід уважно ознайомитися з умовами, запропонованими страховими компаніями і вибрати оптимальний для себе варіант.
Відзначимо, що оформляючи онлайн електронний поліс, ви отримуєте повноцінну страховку, яка також як і паперовий її аналог, забезпечує надійне покриття ризиків, пов’язаних із закордонним подорожами.