Що робити при дтп якщо винуватець зник

Автоцивілка

Аварія на дорозі – це завжди стрес для всіх її учасників. Але в будь-якій стресовій ситуації людина повинна зберігати спокій і мислити адекватно, нести відповідальність за ДТП що сталося. На жаль, не завжди так відбувається, і деякі недбайливі винуватці аварії спішно залишають місце події. У цій статті ми спробуємо розібрати питання, що робити, якщо винуватець зник з місця ДТП.

Що робити, якщо винуватець ДТП зник з місця аварії?

Якщо винуватець ДТП зник з місця аварії, перше що потрібно зробити – це зберігати спокій. Ніяким чином не слід переслідувати втікача. Необхідно залишатися на місці ДТП і викликати поліцію. Алгоритм дій передбачає виконання кількох основних кроків:

  1. Включити аварійні сигнали в машині, вийти з неї і діставши аварійний знак, встановити його на проїжджій частині. Це потрібно зробити, щоб уникнути можливого зіткнення з автомобілем інших водіїв. При жвавому русі можуть виникнути випадки, коли водії, що зазівалися, не помітять і повторно вріжуться в Ваш автомобіль.
  2. Уважно оглянути місце події. У разі якщо в ДТП постраждали люди, обов’язково викликати швидку і надати першу медичну допомогу потерпілим.
  3. Викликати поліцію для оформлення ДТП.
  4. Під час очікування прибуття патрульної машини не можна пересувати предмети, що відносяться до аварії. Все повинно залишатися на своїх місцях. Навіть якщо розташування Вашої машини ускладнює проїзд іншим транспортним засобам, не можна її відсувати на узбіччя або переміщати в інше місце.
  5. Чекаючи поліцію, постарайтеся самостійно знайти свідків даної аварії. Це можуть бути пішоходи, що стали свідками події, водії інших транспортних засобів. У свідків необхідно попросити дочекатися поліцію або, якщо вони не можуть чекати, взяти контактні дані (ПІБ, номер телефону). Якщо збереглися записи відеореєстраторів або камер спостереження з поруч розташованих будівель, вони також стануть хорошим доказом при врегулюванні питання зі страховою компанією.
  6. Маючи страховий поліс КАСКО, потрібно обов’язково зателефонувати своєму страховому агентові і повідомити його про те, що трапилося. Представник страхової компанії, який прибув на місце ДТП, може стати помічником і допомогти в оформленні необхідної документації.

Як оформити ДТП, якщо винуватець зник?

Бригада поліції, що прибула на місце ДТП, повинна оформити всі документи згідно з чинним законодавством. Правоохоронним органам потрібно описати детально всі прикмети автомобіля, що втік з місця ДТП. За прикметами вони оголошують в розшук машину, що створила аварійну ситуацію і залишила місце аварії, тим самим порушивши закон.

Після складання протоколу про подію, Ви повинні обов’язково його прочитати і завізувати. Якщо якісь моменти в протоколі викликають у Вас сумніви, обов’язково вкажіть на них поліції. У протоколі можете записати, що Ви не згодні в вищевикладеним тестом, і доповнити його своїми поясненнями.

Винуватець ДТП зник, як отримати страховку

У разі якщо винуватець поїхав в місця події, взаємодія зі страховою компанією залежать від виду Вашого поліса. Якщо це КАСКО, то оформлення документів відбувається без залучення винної сторони, і Ви отримуєте компенсацію на основі документів, оформлених поліцією і представником страхової компанії.

Якщо у Вас оформлений поліс ОСАГО, то слід звернутися за допомогою до Фонду захисту потерпілих внаслідок ДТП та слідувати інструкціям, які вони видадуть. Пакет документів для отримання компенсації потрібно надати протягом трьох днів після події. У нього входять:

  • заява, форму якої можна знайти на сайті МТСБУ;
  • ваш діючий на момент аварії поліс ОСАГО;
  • документи, оформлені поліцією;
  • показання свідків і т.д.

Важливо пам’ятати, що до отримання компенсації не слід проводити ніяких ремонтів машини. Після ремонту буде досить складно довести (навіть з наявністю чеків і виписок з СТО), що деталі були замінені після аварії, а не до неї.

Як знайти винуватця ДТП, якщо він зник

В Україні пошуком громадян, що зникли з місця злочину, займається поліція. Не потрібно цього робити самостійно. Допомогти в розшуку Ви можете, надавши поліції чіткі дані про автомобіль винуватця, а також його поведінки. Не заборонено надавати допомогу в зборі інформації у свідків, а також відвідування прилеглих будівель в пошуку відеоматеріалів з камер спостереження.

Не варто займатися пошуком зловмисника самостійно, адже може виявитися так, що людина знаходиться в неадекватному стані і є небезпечною для оточуючих. Не бажаючи цього, Ви можете потрапити в ще більші неприємності. Тому з метою своєї ж безпеки, залиште цю справу правоохоронним органам.

Пошкодження машини на стоянці

Більшість дрібних пошкоджень автомобіля трапляються на стоянці. Прийшовши до своєї машини, Ви можете виявити подряпини або інші механічні пошкодження, що ж робити в цьому випадку? Перше, зверніть увагу на лобове скло. Ввічливі водії при нанесенні випадкового збитку, часто залишають свої координати для зв’язку і врегулювання питання щодо збитків. Якщо таких даних немає, то слід викликати поліцію для фіксації ушкоджень, а також представника своєї страхової компанії (за наявності поліса КАСКО). Необхідно також опитати персонал стоянки, інших можливих свідків події. Зібравши всі доказові документи, слід звертатися в страхову компанію для отримання компенсації.

Якщо ж у Вас оформлений тільки поліс ОСАГО, то компенсація за ушкодження, отримані на стоянці, не входить в ризики, що покриваються цим видом страхування. Відшкодування шкоди може бути тільки за рахунок винуватця (якщо він буде знайдений) або ремонт слід проводити за власний рахунок.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info