Чи потрібно ОСАГО, якщо є КАСКО: все про страхові поліси на автомобіль

Автоцивілка

Страхування автомобіля, а також вибір страхового поліса, важливі теми для будь-якого автолюбителя. Купуючи автомобіль, Ви стаєте не тільки володарем комфортного засобу пересування, а й повноцінним учасником дорожнього руху, що вимагає від Вас беззаперечного дотримання всіх правил, що регулюють пересування транспортних засобів на дорозі, а також їх страхування. Якщо з правилами дорожнього руху все досить зрозуміло, то ось система страхування машини вимагає додаткового роз’яснення. У цій статті ми постараємося детально розповісти про два основних види страхування автомобіля, їх переваги та можливі недоліки.

ОСАГО І КАСКО: в чому різниця

Ці два типи страхових полісів мають кардинально різні значення. Вони можуть доповнювати один одного, але не є обопільно замінними.

Так, згідно з чинним законодавством всі власники транспортних засобів повинні оформляти поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ). Ця страховка покликана покрити завдані збитки потерпілій стороні у разі дорожньо-транспортної пригоди. Наприклад, в разі ДТП, винуватцем якого є Ви, збиток потерпілому власнику авто буде покриватися за рахунок Вашої страховки ОСАЦВ. Якщо ж постраждалою стороною виявився Ваш автомобіль, то його ремонт буде здійснюватися за рахунок виплат страхової винуватця ДТП.

Страховка ОСАЦВ поширюється як на покриття збитків ремонту автомобіля постраждалій стороні, так і на відшкодування шкоди завданої здоров’ю та життю громадян. Згідно з чинним законодавством виплата страхових сум залежить від виду і ступеня отриманого збитку. Так, шкоду, заподіяну життю і здоров’ю людини покривається в сумі до 260 тис. грн. Сума покриття збитків майну становить до 130 тис. грн. У разі дій по Європротоколу – до 50 тис. грн.

З огляду на те, що ОСАЦВ є обов’язковим страхуванням, відсутність поліса тягне за собою адміністративну відповідальність. При перевірці поліцією відсутність або наявність простроченого поліса карається штрафом в розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На відміну від ОСАГО, КАСКО є добровільним страхуванням. Суть КАСКО полягає в страхуванні саме Вашого автомобіля. Страховка покриває такі види ризиків:

  • викрадення автомобіля, нанесення йому ушкоджень третіми особами;
  • ушкодження, отримані внаслідок дорожньо-транспортних пригод;
  • ушкодження, отримані внаслідок стихійного лиха, впливу зовнішніх предметів і т . д.

Перелік ризиків може відрізнятися і розширюватися в залежності від укладеного договору зі страховиком. Каско відрізняється тим, що поширюється лише на покриття збитків, отриманого саме Вашим автомобілем. У разі дорожньо-транспортної пригоди, що сталася з Вашої вини, при його допомозі не можна компенсувати збиток, отриманий постраждалою стороною.

Для більшої наочності відмінностей між двома даними видами полісів, ми склали порівняльну таблицю:

Основні відмінностіОСАГО полісКАСКО поліс

Основа

Обов’язкове оформлення поліса

Добровільне оформлення поліса

Сума відшкодування збитку

Гранична сума компенсації встановлена законодавчо. Погашення збитку відбувається в межах позначено суми, залежить від ступеня завданих шкоди.

Сума виплат регулюється договором, складеним між власником авто і страховиком.

Ціна поліса

Ціна поліса формується з урахуванням різноманітних факторів. Наприклад, враховуються дані про авто, стаж водія і т.д.

Відносно доступний вид страхування, вартість якого в різних страхових компаніях може відрізнятися в межах двадцяти відсотків.

Вартість формується індивідуально, виходячи з історії водія, характеристики авто, тарифної політики страхової та інших факторів. Є дорогим видом страхування.

Страховий випадок

Компенсує збитки, нанесеній потерпілій стороні.

Компенсує збитки, нанесений власнику авто, який має даний вид поліса.

Чи потрібна автоцивілка, якщо є КАСКО

Так. Даний вид страхування є обов’язковим. Навіть якщо Ваша машина має страховку КАСКО, Вам знадобиться оформити поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності.

Чи потрібно КАСКО, якщо в наявності є ОСАГО

У багатьох виникають правомірні питання і сумніви, про те, чи обов’язково оформляти КАСКО, при наявності оформленої автоцивілки. Якщо чітко відповідати на дане питання, то КАСКО оформляється за бажанням власника автомобіля. Цей вид поліса відноситься до добровільного страхування, його відсутність не призводить до адміністративної відповідальності (не штрафують). Дана страховка є захистом саме Вашого автомобіля від непередбачених обставин (наприклад, викрадення) або інших пошкоджень. Вона дозволяє знизити ризики отримання значних збитків, в разі, якщо з машиною щось трапиться.

Як оформити поліс?

Будь-який з представлених видів поліса можна оформити, звернувшись в обрану страхову компанію. Їх можна оформити, як завітавши до офісу компанії, так і в онлайн-режимі. Електронні поліси мають таку ж легітимність, як і ті, що оформлені при відвідуванні офісу страхової компанії.

Перш ніж оформити поліс, необхідно перевірити репутацію страховика, а також дізнатися докладніше про їхні послуги. Вибирайте надійних партнерів, у яких не виникає проблем зі страховими виплатами і незаплямована репутація. Багато страхових компаній надають комплексні послуги, а також знижки, що стане приємним доповненням до страховки.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн
Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info