Особливості КАСКО для таксі

Каско

КАСКО як форма страховки практично від усіх можливих фінансових витрат – затребуваний вид послуг не тільки для фізичних осіб, які використовують свій транспорт для особистих потреб, а й для юридичних осіб, які володіють автопарком. А також актуальна для таксистів – водіїв, для яких машина – засіб заробітку.

Чи потрібно КАСКО для таксі?

Потреба застрахувати таксі іноді йде не від самого водія, а від підприємства, з яким він склав договір і працює від його імені. Але ініціатива також може належати і самому відповідальному автолюбителю. Адже КАСКО покриває витрати при таких страхових випадках:

  • викрадення (розкрадання майна);
  • нанесення шкоди (вандалізм) в період перебування авто на парковці;
  • ДТП незалежно від винуватця, в якому машину страхувальника було пошкоджено;
  • знос деталей при активній і динамічній експлуатації ТЗ;
  • стихійні лиха (в т. ч. падіння гілок з дерев під час вітру).

Використання машини в якості інструменту заробітку передбачає наявність практично щоденних ризиків, передбачити і захиститися від яких, вкрай складно. Мінімізуючи свої витрати, таксист гарантує собі постійний дохід і спокій незалежно від складності ситуації.

Необхідні документи

Для оформлення КАСКО для таксі в Україні необхідно зібрати трохи більше документів, ніж для звичайного водія. Хоча процедура практично ідентична.

Список обов’язкових документів включає:

  1. Паспорт громадянина України та його водійське посвідчення. Якщо на одній машині по черзі працює кілька водіїв, то потрібні всі їхні дані (паспорт і водійське). Якщо ДТП чи інший страховий випадок стався, коли за кермом знаходився не вписаний в договір водій, звернутися в страхову компанію і отримати компенсацію буде неможливо. Деякі юр. фірми, що спеціалізуються на наданні послуг таксі, на кожну машину в своєму автопарку в договір вписують всіх працівників – водіїв, що дозволяє ефективно і без додаткових труднощів здійснювати діяльність. Але в разі, коли машина належить самому таксисту і він виступає в ролі страхувальника, такі перестраховки не потрібні.
  2. Документи на машину: технічний паспорт і свідоцтво про реєстрацію. На даний момент законодавець активно просуває проект повернення обов’язкового і регулярного тех. огляду. Але поки цей документ не входить в число необхідних для оформлення КАСКО.
  3. Ліцензія на пасажирські перевезення і підтверджуючі документи про укладення договору найму з автотранспортним підприємством. Ці дані – підтвердження законності здійснення діяльності.
  4. Автотехнічна експертиза. Проводиться безпосередньо перед укладанням договору страхування представниками компанії-страховика. Оцінюються такі параметри як технічний стан автомобіля на даний момент, його справність і придатність для використання в якості таксі; ринкову вартість (модель, рік випуску, знос) в конкретному регіоні та ін.

Оскільки КАСКО – добровільний договір, кожна СК може висувати свої вимоги до пакету документів. Деякі страховики просять надати попередні договори та історію страхових випадків, щоб оцінити досвід водія.

Скільки коштує КАСКО для таксі

Вартість КАСКО на таксі вище, ніж на таку ж послугу для фіз. особи, яка використовує машину виключно для власних потреб. Це пояснюється підвищеними ризиками для страховика, оскільки ТС знаходиться в постійній та інтенсивній експлуатації.

Вартість формується, виходячи з цілого списку даних:

  • ціна машини і статистика викрадень по регіону;
  • стаж водіння власника і його вік;
  • повнота поліса (кількість страхових випадків, які підлягають відшкодуванню в разі збитків);
  • франшиза (без неї зазвичай пропонують поліси виключно водіям середнього віку з великим безаварійним стажем водіння або лояльним клієнтам);
  • особливості регіону (береться до уваги прописка водія або локація підприємства, від імені якого здійснюється діяльність).

Останній пункт передбачає аналіз статистичних даних по різних страхових випадках, завантаженість автотранспортних артерій.

Де застрахувати таксі по КАСКО?

КАСКО для таксі пропонують далеко не всі страховики через підвищені ризики даного типу договорів. Але і сам автолюбитель повинен підійти серйозно до вибору страхового агента. Важливими моментами, які показують наскільки вигідним, зручним і доцільним буде співпраця, є:

  • кількість виплат СК за попередній період (визначає частку ринку);
  • список причин відмови у виплатах (ДТП в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, угон після втрати ключів, відсутність підтверджуючих документів про настання страхового випадку або несвоєчасна інформація про таке і ін.);
  • пов’язані з певними станціями тех. обслуговування умови проведення ремонту машини (водію краще поцікавитися заздалегідь про це);
  • величина франшизи (суми, що не відшкодовується страховиком).

Не зайвим буде поцікавитися в мережі інтернет про термін роботи компанії на ринку, почитати відгуки клієнтів, щоб оцінити її надійність.

Підписувати договір страхування і вносити кошти слід тільки після ознайомлення з усіма його пунктами. Після цього СК зобов’язана видати пакет документів, які потрібно зберігати до завершення дії поліса і надавати на вимогу при настанні страхового випадку.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info