Штраф за відсутність страховки на автомобіль

Штраф за отсутствие осаго Автоцивілка

Оформлення страхового поліса – одна з обов’язкових умов відповідального автолюбителя. Темі страхування приділяється велика увага навіть на стадії підготовки і навчання майбутніх водіїв, і для відповідальних власників автотранспорту тема з приводу необхідності страхування не викликає питань. Проте, іноді виникають ситуації на дорогах, коли у водіїв відсутні поліси страхування. У цій статті ми вирішили ще раз нагадати про необхідність відповідально підходити до страхування ризиків, а також розповісти, про наслідки відсутності поліса страхування у водія.

Чи обов’язкова страховка на авто?

Згідно з чинним законодавством в Україні страхування автоцивільної відповідальності є обов’язковою умовою для водія. Всі власники автотранспорту (виключення складають тільки пільгові категорії громадян), зобов’язані оформляти поліс ОСЦПВ, який гарантує при ДТП відшкодування збитку постраждалій стороні.

Хто може обійтися без ОСЦПВ?

Як вже було сказано, деякі категорії громадян звільнені від необхідності оформлення поліса ОСЦПВ. Згідно зі статтею 13, чинного закону «Про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності» до пільгових категорій громадян, звільнених від обов’язку оформляти поліс, відносяться: учасники бойових дій; інваліди війни, а також інваліди першої групи. Також до пільгової категорії віднесені водії, керуючі автотранспортом, що належить інваліду першої категорії в обов’язковій його присутності.

У разі дорожньо-транспортної пригоди, винуватцем якої став водій, що належить до пільгової категорії, компенсація збитку відбувається за рахунок МБУ (Моторне бюро України).

Що буде, якщо зупинять без страховки?

Варто відзначити, що після реформування ДАІ, обов’язки по контролю над дотриманням правил дорожнього руху перейшли до поліції. Поліцейські не можуть без необхідності (видимих причин, таких як порушення правил дорожнього руху, підозрілої поведінки водія і т.д.) зупиняти машину. Якщо ж поліція зупинила автомобіль і вимагає від водія пред’явити документи, то серед пакету необхідних документів повинна бути обов’язково страховка ОСЦПВ. Відсутність поліса тягне за собою адміністративну відповідальність (за відсутність ОСЦПВ).

Штраф за водіння без страховки може не виписуватися в таких випадках:

  • якщо за кермом знаходиться водій, який відноситься до пільгової категорії. У цьому випадку він повинен пред’явити документи, що підтверджують статус пільговика;
  • керування автотранспортом відбувається на швидкості до двадцяти кілометрів на годину. За кермом обов’язково повинен знаходитися власник автомобіля.

У всіх інших випадках поліція має право виписати штраф за відсутність ОСЦПВ.

Який штраф за відсутність страховки?

Який штраф за відсутність поліса ОСЦПВ загрожує порушникові? Сума штрафу залежить від обставин, при яких було виявлено порушення. У деяких випадках поліцейські можуть обмежитися попередженням. Це стосується випадків, коли водій не порушив правил дорожнього руху, і не створював аварійної ситуації на дорозі. Згідно із законодавством, відсутність страхового поліса тягне за собою штрафні санкції в розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн). Кінцевий розмір штрафу залежить від ступеня тяжкості порушення.

Штраф за їзду з простроченою страховкою

Якщо Ви з якоїсь причини вчасно не оформили новий страховий поліс і пред’являєте прострочений, то це рівносильному тому, що у Вас його зовсім немає. Прострочений поліс недійсний і не може покривати ризики, пов’язані з водінням автотранспортного засобу. В цьому випадку поліція може виписати штраф, що становить 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн.).

Штраф за те, що не вписаний в страховку

Бувають випадки, коли транспортним засобом з якоїсь причини управляє людина, не вписана в страховий поліс. Це означає, що в разі ДТП, страхова компанія має право відмовитися від компенсації шкоди. Штраф за таке порушення оцінюється за вищою шкалою, а саме 50 неоподатковуваних мінімумів.

Поліс забутий вдома

Якщо водій має чинний поліс ОСЦПВ, але з якихось причин забув його вдома і не може надати поліції, штраф за таке порушення може бути оцінений в 25 неоподатковуваних мінімумів (450 грн.). Наявність чинного документа поліція перевіряє по базі, так що лукавити і брехати в даному випадку не варто.

Варто відзначити, що виписаний штраф треба сплатити протягом 15 днів, інакше сума його автоматично подвоїться.

Щоб виключити можливість забуття поліса вдома – рекомендуємо оформляти поліс в електронному вигляді. Таким чином поліс можна буде показати з екрану мобільного телефона.

Оформити поліс в електронному вигляді за вигідними умовами можна тут:

Розрахувати вартість

Штраф за відсутність страховки машин на транзитних номерах

У разі якщо Ваша машина знаходиться на стадії переоформлення та має транзитні номери, ви також повинні оформляти поліс страхування. Існують спеціальні поліси, які діють на час переоформлення документів або інших випадків. Якщо ж страховка відсутня, поліція має право оштрафувати водія.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info