Чи можна додатково вписувати водія в поліс ОСЦПВ?

Як вписати людину в страховку Страхування авто

Обов’язковість оформлення страховки ОСЦПВ ні у кого не викликає сумніву. На території України водій не має права управляти транспортним засобом, який не застрахований. Управління машиною без поліса тягне за собою адміністративне покарання. З огляду на те, що страховка оформляється безпосередньо на транспортний засіб, в неї вписуються всі водії, які мають право керувати ним. Але бувають випадки, коли до вже чинного полісу потрібно внести корективи і інформацію на ще одну людину. У цій статті ми вирішили розповісти детальніше, як можна здійснити коригування документа, що для цього необхідно зробити.

Чи можна вписати в страховку людину?

Законодавством, що регулює відносини в сфері автоцивільної відповідальності, не передбачено обмежень у вигляді чіткої кількості осіб, які мають право бути зареєстрованими в страховому полісі. Незважаючи на те, що в бланку для визначення списку водіїв передбачено лише п’ять рядків, додаткову інформацію про зареєстрованих водіїв, страховик може вносити в поле для особливих позначок. Якщо кількість водіїв досить велике, рекомендується скористатися додатковою послугою, у вигляді опції «необмежена кількість осіб».

Як вписати людину в страховку ОСЦПВ?

При виникненні необхідності внесення коректив до чинного полісу страхування необхідно зв’язатися зі своєю страховою компанією. Якщо Ви володієте паперовим полісом, необхідно буде під’їхати безпосередньо в офіс, і внести зміни, спілкуючись з менеджером компанії. Для цього буде потрібно взяти з собою оригінали документів.

У пакет документів повинні входити:

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний код (свій і тієї людини, чиї дані будуть вноситися при коригуванні документа);
  • водійське посвідчення нового водія;
  • оригінал поліса страхування. Перевірте, він обов’язково повинен бути дійсним, інакше розширення списку осіб, що страхуються буде безглуздо;
  • документи на автомобіль.

У багатьох виникає питання, чи повинен бути присутнім при переоформленні документа безпосередньо водій, що вписується в страховку? На це питання немає однозначної відповіді, і багато в чому вона залежить від встановлених внутрішніх правил страхової компанії. Ми рекомендуємо все ж бути присутнім при цій операції, щоб в подальшому не виникло непорозумінь і тяганини з видачею нового документа.

Менеджер страхової компанії видасть бланк для заповнення змін до полісу, а також прорахує суму доплати, яку потрібно буде внести для отримання нового (відкоригованого) страхового поліса. Заміна страховки здійснюється досить швидко і займе лише близько десяти-двадцяти хвилин.

Як вписати людину в страховку онлайн?

У разі, якщо Ви є щасливим володарем електронної страховки, відкоригувати її можна, не виходячи з дому. Для цього потрібно скористатися офіційною сторінкою страхової компанії в інтернеті. Слід зайти в свій особистий кабінет на даній сторінці. Потім знайти і вибрати опцію по внесенню змін до документів і самостійно внести необхідні корективи. Також слід відсканувати документи людини, інформацію про якого Ви вносите в поліс, і відправити їх на перевірку страховій компанії. Після узгодження всіх деталей страхова компанія направить Вам лист із вказаною сумою доплати. Потрібно оплатити квитанцію і відправити підтвердження оплати менеджеру компанії. Скоригований поліс страхування менеджер надішле Вам на електронну пошту.

Перевага електронного страхування полягає в істотній економії часу. Всі маніпуляції Ви можете робити, не виходячи з дому. Не витрачається час на відвідування офісу, очікування своєї черги і зворотний шлях додому. Всі питання вирішуються швидко без шкоди якості послуг, що надаються. Якщо при цьому виникають якісь питання, менеджери страхової компанії завжди готові прийти до Вас на допомогу і надати кваліфіковану консультативну підтримку.

Скільки коштує вписати в страховку?

Питання вартості коригування документа хвилює багатьох, адже нікому не хочеться переплачувати зайві гроші. На жаль, на це питання не існує однозначної відповіді. Все буде залежати від водійського стажу, віку, а також страхової історії, людини, інформація про яку вписується в поліс. Страхова компанія керується затвердженими коефіцієнтами, від яких і залежить кінцева сума доплати.

Відзначимо, що чим меншим є стаж водіння людини, тим дорожче обійдеться ця послуга. Наприклад, для недосвідчених людей, чий стаж водіння не перевищує трьох років, буде застосований коефіцієнт 1,7, що істотно підвищує вартість доплати. Також істотний вплив на кінцеву вартість доплати, надає страхова історія людини. Якщо він неодноразово був учасником (винуватцем) ДТП або були зафіксовані спроби страхових маніпуляцій і обману з його боку, компанія страховик застосує до такого клієнта підвищувальний коефіцієнт, що становить 2,0. Варто відзначити, що коефіцієнти, які застосовуються страховими компаніями, не є їх примхою або вигадкою. Усі категорії розподілу і коригувальні коефіцієнти затверджені спеціальним законом про автоцивільну відповідальність громадян.

Часто, дізнатися вартість самостійно можна, скориставшись онлайн калькулятором. Калькулятор прорахує необхідну суму доплати після заповнення всіх необхідних інформаційних полів.

Керування автомобілем, без внесення змін до страхового полісу

У разі, коли транспортним засобом керує людина, чиї дані не відображені в страховому полісі, вона діє тільки на свій страх і ризик. При аварії компанія страховик не буде відшкодовувати завдані даними водієм шкоди, навіть якщо автомобіль має діючий поліс автоцивілки (оформлений на іншого громадянина). Вся сума збитку постраждалим буде компенсуватися винятково за рахунок водія, що перебував за кермом транспортного засобу.

Разом з тим, якщо представник поліції, перевіряючи документи, виявляє, відсутність інформації про водія в полісі страхування, він зобов’язаний зафіксувати адміністративне порушення. Розмір штрафу може становити до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info