Пряме врегулювання: поняття та особливості

Автоцивілка

Обов’язкова автоцивілка забезпечує компенсацію збитків і витрат у зв’язку з ДТП з вини іншого учасника руху. З грудня 2016 року в Україні діє система прямого врегулювання, як у багатьох розвинених країнах. Сам цей факт несе оптимістичні нотки, проте реалії нашої держави не такі райдужні, що проявляється в наявності певних нюансів. Знати їх необхідно, щоб користуватися перевагами і уникнути несподіваних поворотів при вирішенні питань на дорогах.

Що таке пряме врегулювання?

Пряме врегулювання по ОСАГО – спосіб відшкодування збитків, при якому постраждала сторона має право звернутися безпосередньо в свою компанію страховика по ОСАГО, а не в СК винуватця ДТП.

Умови, при яких можливий такий варіант розвитку подій:

  • в ДТП брало участь лише 2 транспортних засоби, і воно призвело до певного матеріального збитку;
  • це не було безконтактним ДТП;
  • шкоду життю і здоров’ю учасників події не було завдано – постраждали тільки матеріальні цінності, а саме машини;
  • винуватець ДТП в повній мірі (НЕ частково або побічно) визнає свою провину;
  • водії не перебували в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, а також не були під впливом лікарських препаратів;
  • обидва водії мають ОСАГО з функцією прямого врегулювання і без виправлень в полісі (абсолютно з правдивою інформацією).

Саме останній пункт викликає найбільше число питань, так як не всі страховики сприймають інновації. Іноді вони намагаються представити абсолютно безкоштовну за законом послугу як додатковий договір або платний пункт стандартного угоди між страховиком і страхувальником. Однак і при другому варіанті є свої плюси, оскільки компенсація збитку зазвичай йде без врахування зносу ТЗ.

Слід бути гранично уважними недосвідченим водіям в питаннях оформлення ОСАГО, оскільки не особливо чесний страховий агент може нав’язати КАСКО під виглядом даної функції.

А для страхової компанії пряме врегулювання –  можливість показати лояльність до свого клієнта, професіоналізм і оперативність. У свою чергу, саме такі якості стають запорукою пролонгації договорів співпраці.

Плюси прямого врегулювання для водія

Головна перевага – звернення в свою страхову компанію, що виплачує компенсацію потерпілому, і вже самостійно вирішує питання зі страховою винуватця.

Іншими важливими плюсами даної системи є:

  • скорочений термін виплат (не 3-4 місяці, а від 20 до 50 днів);
  • спрощений документообіг для клієнта СК;
  • достатня мотивація агента при спілкуванні з потерпілим, підвищення загального рівня обслуговування.

Із приводу необхідного пакету документів, оформляється подія або поліцією, або з використанням Європротоколу. Але варто зауважити, що за звичайним протоколом компенсація вище (часто до 100 тис. грн.), ніж за спрощеним (до 50 тис. грн.). Іноді страховий ліміт перевищує суми збитку, тоді виплата за прямим врегулювання неможлива.

Неоформлені ДТП до відшкодування ніхто не візьме до уваги. Так само, як і за умови, що винуватець не визнав абсолютно повної провини у трагедії. Відмову виплат отримають і при відсутності автоцивілки у винуватця, оформленні поліса через компанії, що не підключили таку послугу. Для водія вигода очевидна. Він не хвилюється про відшкодування збитку, спілкуючись з апріорі не зацікавленою СК винуватця.

Пряме врегулювання: список компаній

Вибираючи в якості страховика компанію-учасника системи за прямим врегулюванням, водій забезпечує собі оптимальні умови у взаємодії на дорогах з іншими учасниками руху. А так як функція абсолютно безкоштовна, це стає не тільки затребуваною послугою у автолюбителів, але і конкурентною перевагою самих страховиків.

Код страховикаНайменування страховикаДата початку участі в системі прямого врегулювання
01ПАТ «СК «Універсальна»01.12.2016
11АТ «СК «ІНГО»01.12.2016
28ПрАТ «СК «АСКО-Донбас Північний»01.12.2016
48ПрАТ СК «ПЗУ Україна»01.12.2016
74АТ «ПРОСТО-страхування»01.12.2016
75ПАТ «СК «Колоннейд Україна»01.12.2016
80ПрАТ «СК «УНІКА»01.12.2016
84АТ «СК «АРКС»01.12.2016
89ПрАТ “Європейський страховий альянс”01.02.2017
100ТДВ «Міжнародна СК»01.12.2016
120ТДВ «СК «КРЕДО»01.12.2016
122ПАТ «СК «Країна»01.12.2016
125ПрАТ «СК «ВУСО»01.12.2016
129ПрАТ «СК «БРОКБІЗНЕС»01.12.2016
146ПрАТ СК«АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ»01.12.2016
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info