Страховка на вантажне авто може бути як добровільною (КАСКО), так і обов’язковою (ОСЦПВ). Остання ще називається автоцивілка, що співвідноситься з її прямим призначенням – захистом громадян та їх майна при ДТП.
ОСЦПВ для вантажних автомобілів
Фури і вантажівки такі ж учасники руху, як і легкові машини, мотоцикли і пішоходи. Відповідальність водіїв такого транспорту в разі провини в скоєнні ДТП поширюється як на матеріальні збитки, так і на шкоду, заподіяну здоров’ю та життю людей.
Ліміти виплат встановлені законодавчо і складають:
- до 130 тис. грн. при псуванні майна учасника руху;
- до 260 тис. грн. при нанесенні травм або летальному кінці.
Якщо суми збитку перевищують дані ліміти, то водієві доведеться самостійно компенсувати різницю зі своєї кишені.
Термін дії страховки на вантажний автомобіль
Стандартним вважається період в 1 рік. Але є й винятки, які передбачають від 15 днів актуальності поліса. Така страховка на вантажний автомобіль оформляється при дії специфічних чинників:
- тимчасової реєстрації власника або відсутності у нього реєстрації на території України;
- реєстрація в іноземній державі з необхідністю використовувати авто на території нашої країни протягом певного часу.
«Коротким» поліс називається в разі, якщо його дія закінчується менш ніж за 180 днів.
Як оформити електронний поліс ОСАГО на вантажний автомобіль?
Застрахувати автотранспорт можна при наявності мінімуму документів. До них відносяться:
- паспорт та ІПН водія і власника;
- водійське посвідчення;
- свідоцтво про реєстрацію машини (або техпаспорт).
Завчасно потрібно продумати такий момент як кількість водіїв на одну вантажівку. У цьому випадку, страховка вантажного авто передбачає, що в документі повинні бути вказані дані всіх водіїв, що мають законне право управляти даними ТЗ.
Якщо власником є юридична фірма, то будуть потрібні ще й свідоцтво про реєстрацію та дані платника податків підприємства.
Скільки коштує страховка на вантажний автомобіль?
На вартість поліса впливають як об’єктивні чинники, так і суб’єктивні. До перших можна віднести:
- Місце прописки власника. Аналізуючи локацію (статистику за попередній період по ДТП за участю вантажівок, щільність населення і завантаженість транспортних артерій), страхова компанія розробляє свій унікальний коефіцієнт, природно, додаючи до нього власну прибутковість.
- Період дії поліса. Тут діє принцип, що чим менший термін – тим вище в результаті ціна в порівнянні з річними договорами.
- Вантажопідйомність. Зазвичай вантажівки прийнято розділяти на 2 групи: від 2 і до 8 тонн.
До більш суб’єктивних факторів відносяться:
- франшиза;
- рейтинг страхової компанії;
- тип оформлення поліса.
Франшиза – сума, що не відшкодовується страховиком, а виплачується безпосередньо самим винуватцем ДТП. Вона може бути і нульовою, але в такому випадку на 5-10% ціна підвищується.
Надійність страхової компанії, наявність у неї великої кількості клієнтури дає можливість бути лояльною до потенційних клієнтів. Ознайомитися з рейтингом і прочитати відгуки про компанію можна на спеціалізованих платформах.
Із приводу типу оформлення поліса існує 2 основні варіанти: в офісі страхової компанії або онлайн. Останній спосіб вибирають за наявність таких переваг:
- можливість порівняти умови договорів і розцінки;
- не витрачається час на походи і спілкування з співробітниками страхової;
- немає прив’язки до місцезнаходження при необхідності застрахувати машину;
- простота сервісу.
Страхування через спеціалізовані майданчики дозволяє ще й істотно заощадити, оскільки компанії не витрачають свої ресурси і можуть знизити вартість поліса.
Електронний договір вже через кілька хвилин буде на пошті страхувальника, а через 5 хвилин його можна буде перевірити на сайті МТСБУ. Відмінність такого поліса в тому, що він зберігається в форматі PDF на телефоні або планшеті і надається співробітникам поліції саме в такому вигляді. Але якщо є звичка до зберігання паперового варіанту в бардачку, його легко можна роздрукувати.