Основні види страхування в Україні

Страхування авто

Різноманітні ризики притаманні для всіх сфер життєдіяльності людини і, як правило, їх реалізація призводить до великих непередбачених фінансових витрат. Страхуванням ризиків займаються страхові компанії, які надають своїм клієнтам широкий спектр різноманітних видів страховок. У цій статті ми опишемо основні види страхових послуг, що надаються в Україні, і розповімо про найбільш популярні із них детальніше.

Що таке страхування?

За своєю суттю страхування – це взаємодія між страховою компанією і юридичною (фізичною) особою в сфері надання захисту майнових чи інших інтересів при настанні страхового випадку. Компенсація збитків клієнту проводиться за рахунок грошового фонду, сформованого страховою компанією за рахунок страхових внесків застрахованих клієнтів.

Говорячи просто, страхування – це, коли людина або юридична особа, укладає договір зі страховою компанією на покриття його ризиків, а в разі настання страхового випадку отримує від страховика компенсацію завданої йому шкоди. Існує велика кількість видів страхування, які страхують ризики як життя і здоров’я людини, так і майнові права, фінансові активи тощо

Види страхування в Україні

Найбільш поширеними видами страхування серед фізичних осіб є:

  1. Автострахування. Страхування ризиків, пов’язаних із управлінням транспортним засобом. Цей вид страхових послуг можна розділити на два типи: обов’язкове страхування (Автоцивілка), а також добровільне, наприклад КАСКО. Якщо перший тип страховки покриває збитки, завдані винуватцем ДТП, то другий вид поліса забезпечує компенсацію саме власникові поліса. Також є Зелена карта – страхування автомобіля для виїзду за кордон.
  2. Медична страховка. Покриває ризики, пов’язані з можливими захворюваннями людини. Найчастіше такий поліс не покриває витрати на лікування хронічних хвороб, але має великий перелік медичних послуг, які можна оплатити за рахунок страхової компанії.
  3. Страхування ризиків життя. Ризикове страхування – це вид страховки, покриває завдані збитки, який виник в результаті нещасного випадку, і спричинив за собою отримання шкоди здоров’ю або життю людини. Цей вид поліса полягає на певний термін і має чіткий перелік випадків, настання яких гарантує отримання компенсації від страховика.
  4. Страхування туристів. Є обов’язковим полісом для людей, які здійснюють закордонні поїздки. Найчастіше включає в себе медичне страхування, але може мати більш широкий спектр страхових випадків. Наприклад, надання юридичної допомоги, компенсацію при затримці авіатранспорту або втрату багажу і т.д.

Серед страхових договорів, що укладаються юридичними особами, найбільш затребуваними є:

  • Авіастрахування, яке має широкий спектр різноманітних ризиків. Наприклад, страхування відповідальності перевізника, страхування персоналу і т.д.
  • Аргострахування. Даний вид страховок поширюється на отримання компенсації від неврожаю та інших збитків аграріїв. Тут же можна виділити категорію страхування, пов’язану з тваринництвом і страхуванням тварин.
  • Страхування транспорту. У цю категорію можна віднести водний транспорт, авіаційний, вантажні автомобілі та інші види техніки. Страхуються різноманітні ризики, пов’язані з цілісністю, безпекою роботи транспорту.
  • Страхування вантажоперевезень. Передбачає страхування вантажу, його цілісності і безпеки.

Фінансові операції також можна застрахувати від отримання непередбачених збитків.

Які існують форми страхування?

Існують дві основні форми страхування: добровільне і обов’язкове. Добровільна форма ґрунтується на бажанні людини застрахувати певні індивідуальні ризики. У свою чергу обов’язкове страхування ініційовано державами і направлено на благо всього суспільства. Державою в Законі України «Про страхування» (стаття 6 і 7) чітко визначено переліки ризиків, підлягає обов’язковому і добровільному страхуванню.

Найпоширеніші види страхування в Україні

Найбільш затребуваний вид страхування серед населення – це автострахування. В Україні діє закон про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності, яке передбачає, що кожен з власників транспорту зобов’язаний мати чинний поліс ОСЦПВ.

Останнім часом набирає популярності медичне страхування. Багато соціально відповідальних компаній оформляють своїм співробітникам медичні страховки, які дають можливість отримувати належне медичне обслуговування в клініках.

Якщо розглядати страхування юридичних осіб, то вони в обов’язковому порядку страхують свої профільні ризики, пов’язані зі специфікою роботи, намагаючись мінімізувати в майбутньому отримання можливих збитків.

Які види страхування є обов’язковими?

Згідно з чинним законодавством на даний момент визначено 49 видів ризиків, які підлягають обов’язковому страхуванню. Детально з переліком цих ризиків можна ознайомитися в статті 7 Закону України «Про страхування». Серед загальновідомих обов’язкових видів страхування можна виділити:

  • страхування автоцивільної відповідальності;
  • медичне страхування.

Для всіх видів обов’язкового страхування Кабінетом Міністрів України розробляються типові договори, які визначають основні параметри страхової діяльності в цій сфері (суми компенсацій, вартість поліса, перелік страхових випадків і т.д.).

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info