Чи потрібна страховка на транзитні номери в Україні?

Страховка на транзитні номери Страхование авто

Необхідність у тимчасових номерних знаках на авто може виникнути при покупці нового ТЗ або перегоні машини з-за кордону на територію України до реєстрації в сервісному центрі поліції і, відповідно, отримання постійних номерів. Такі транспортні засоби з так званими «разовими» знаками стають повноцінними учасниками руху. Отже, вони створюють певні ризики для інших водіїв, ТС і пішоходів. Цим і керувався законодавець, вирішуючи питання, чи потрібна страховка на транзитні номери в Україні.

Чи потрібна страховка на транзитні номери в Україні

Закон №1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р чітко говорить, що на всі автомобілі повинні бути оформлені поліси ОСАГО.

Що таке транзитні номери?
ДСТУ 4278 регламентує процес випуску і застосування номерних знаків. У ньому вказується, що тимчасові номерні знаки червоного кольору мають 4 цифри і 2 букви, за якими можна зрозуміти термін їх дії. Такі номерні знаки не розраховані на довговічне використання. Їх виготовляють з додаванням пластика або на пластиковій основі.

страховка на транзитні номери в Україні
Приклад транзитних номерів

Стандартні номери мають 8 чорних символів на білому тлі. Їх виготовляють з металу.

Видаються транзитні знаки при покупці нового ТЗ. Наприклад, щоб водій міг доїхати з одного міста, де знаходиться автосалон, в інший, для того, щоб поставити його там, на облік в сервісний центр поліції.

На цьому раніше можна було заощадити, ставлячи на облік в малонаселених пунктах і знижуючи, таким чином, вартість страховки. Але за новими нормами до уваги береться реєстрація автовласника – його прописка.

Іншим варіантом є придбання машини за кордоном. Тоді це будуть іноземні транзитні номери, що видаються на термін від 5 до 9 діб і обов’язково повинні бути замінені після перетину кордону України.

Скільки можна їздити на транзитних номерах в Україні

Транзитні тимчасові знаки видаються на термін 3 місяці і по роз’ясненню законодавця з 2010 р їх дія не може бути пролонгована.

По закінченню цього терміну авто з простроченими тимчасовими номерами прирівнюється до ТЗ без номерів. Співробітники поліції мають право оштрафувати водія. При цьому повторне правопорушення такого плану збільшує суму штрафу.
Чи потрібно ОСАГО при перегоні автомобіля?

Всі автомобілі незалежно від того, які номерні знаки на них стоять, зобов’язані нести відповідальність за автоцивілкою. Страховка авто на транзитних номерах трохи відрізняється від тієї ж процедури з постійними номерними знаками. Зокрема, законодавчо дозволено купувати таку страховку на строк від 15 діб і не більше ніж до 1 року.

Але, чи є сенс купувати її на термін, більше 3 місяців, якщо після закінчення такого вони стають нелегальними і сенс їх втрачається в принципі?

Якщо машина переганяється через кордони, то тимчасові іноземні знаки змінюються в сервісному центрі поліції або відразу на постійні, або на одноразові українські для постановки на облік в місті реєстрації автовласника. Багато імпортерів прагнуть отримати реєстрація авто саме в своєму населеному пункті, так як знаходяться на прикордонній зоні сервісні центри поліції мають коефіцієнт К2 вище, що зумовлює велику вартість страховки.

Мінімальний термін ОСАГО

Позиція законодавця здебільшого схожа, що в питанні про машини з постійними номерами, що у відносинах з тимчасовими. Страховка на транзитні номери укладається на строк від 15 діб. Її дія починається на наступний день і по зазначену в полісі дату. Однак при оформленні автоцивілки онлайн, купити її доведеться на термін 1 рік, оскільки електронна версія придбання дає виключно таку можливість в більшості випадків. Але це швидше проблема сервісу, яку більшість великих страхових компаній, прагнуть вирішити, щоб надати повноцінне обслуговування всім автолюбителям.

ОСАГО на транзитні номери, дія якого на папері не припиняється з моменту реєстрації машини на постійні номери, автоматично втрачає законну силу і потрібно переоформити договір за новими номерними знаками авто.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн
Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info