Страховка на мотоцикл: особливості та актуальність документа

Автоцивілка

Існує цілий ряд страховок на ринку для різних видів транспортних засобів. І якщо з 4-х колісними все більш-менш зрозуміло, зважаючи на велику кількість інформації в мережі, то власники 2-х колісних часто в розгубленості. Щоб не потрапити на штраф або виверти нечесних страховиків, слід розібратися в поняттях, і чітко відповісти на питання, яке страхування потрібно для певного виду ТЗ в обов’язковому порядку. А потреба, в яких полісах виникає при певних ризиках і обставин, а що законодавець залишає на власне рішення власника транспорту. Давайте розбиратися.

Чи потрібна страховка на мотоцикл в Україні

Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» мотоциклісти зараховуються до активних учасників руху з підвищеними ризиками. В обов’язковому порядку власники мотоциклів повинні мати поліс ОСАГО. А ось добровільне страхування КАСКО – особиста справа водія.

Чи потрібна страховка на мотоцикл?

Мототехніка з двигуном об’ємом 300 куб. см вважається габаритною і може при зіткненні привести до значного збитку іншим ТЗ і учасникам руху. Швидкість мотоцикли розвивають суттєву, якщо взяти до уваги, що масово вони використовуються в великих населених пунктах, то вимога законодавця про обов’язковий поліс ОСАГО виглядає досить логічно.

ОСАГО – страхування автоцивільної відповідальності. Зокрема, держава гарантує відшкодування:

  • збитку майну на 130 000 грн .;
  • шкоди життю і здоров’ю на 260 тис. грн.

Страховики рекомендують також звертати увагу особливо сміливим байкерам на ДГО, що дозволить збільшити суму відшкодувань по автоцивілці. Це особливо важливо практичним мотоциклістам, що розуміють – в разі перевищення витрат звичайними сумами для виплат по страховці, різницю доведеться платити зі своєї кишені.

При виїзді за кордон, потрібна зелена карта на мотоцикл. Це аналог ОСАГО, який діє в 46 країнах світу. При перетині кордону, відсутність полісу спричинить заборону на в’їзд.

Чи потрібна страховка на скутер?

Скутер не може розігнатися так само як моторолер або мотоцикл, він менший габаритами і, отже, являє менше небезпеки для учасників руху. Найчастіше скутерами користуються для пересування на невеликі відстані і, не використовуючи основні дорожні розв’язки. Їх відносна безпека визначила відсутність вимоги у законодавця до обов’язкової автоцивілки для скутера.

Чи потрібна страховка на мопед?

Мопед, як і скутер, швидше сам постраждає при ударі об машину, ніж зашкодить їй. Невисокі параметри по швидкості і невеликі розміри цього ТЗ дозволяють власникам не купувати обов’язковий ОСАГО. Хоча спори про лихацтво водіїв мопедів і скутерів, частих наїздів на пішоходів та створенні небезпечних ситуацій на дорогах всередині населеного пункту час від часу народжують законопроекти про регулювання автоцивільної відповідальності і для цих ТЗ на державному рівні. Але поки ОСАГО залишається необов’язковим для них.

Страховка на мотоцикл в Україні

Скільки коштує страховка на мотоцикл в Україні?

Ціноутворення залежить від безлічі факторів. Основними з них є:

  • категорія і характеристики мотоцикла, об’єм двигуна;
  • регіон та населений пункт реєстрації;
  • стаж водіння у водія двоколісного транспорту.

Вартість поліса для мотоцикла варіативна саме по регіону, оскільки враховується трафік (сільська місцевість, багатомільйонне місто), якість доріг. Все це впливає на коефіцієнт, від якого розраховується ціна.

Для зеленої карти діють практично ті ж принципи. Але на додаток враховуються також кількість держав, передбачене для відвідування, тривалість перебування (від 15 діб до року).

Як зробити страховку на мотоцикл?

Якщо мотоцикл купується з рук, то страховку ОСЦПВ можна попросити у продавця. Це вирішить питання тільки тимчасово, оскільки звертатися в разі ДТП повинен безпосередньо власник. Новий мотоцикл з салону вже при виїзді з нього можуть оштрафувати за відсутністю поліса. Тому зазвичай там же працює і кілька страхових компаній, що надають такі послуги. Якщо їх умови не зовсім задовольняють потреби, можна укласти договір на тиждень і за цей час підшукати собі релевантний варіант.

Для оформлення ОСАГО буде потрібно невеликий пакет документів:

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний код;
  • тех. паспорт на мотоцикл.

Існує невелика категорія осіб, що має пільги при оформленні ОСЦПВ. Це значно знижує вартість поліса, але слід мати при собі документи, що підтверджують право на такі пільги.

В цілому, щоб оформити страховий поліс на мотоцикл, потрібно хвилин 15 часу.

Де застрахувати мотоцикл?

Існує кілька варіантів звернень за полісом. Страхові компанії роблять максимально доступними свої послуги і присутні в автосалонах, відкривають свої представництва навіть в невеликих населених пунктах. Але з 2018 року законно можна застрахувати ТЗ онлайн на сайті компанії. Електронний документ можна роздрукувати або надати для перевірки співробітникам дорожньої служби в смартфоні.

Але слід звертати увагу при виборі страхової компанії не тільки на сервіс, але і на кількість виплат за минулий рік, репутацію компанії і термін її присутності на ринку. Купити страховку на мотоцикл можна тільки у акредитованих державою компаній. Їх список у вільному доступі можна знайти в інтернеті.

Чи є штраф за відсутність страховки ОСЦПВ на мотоцикли?

ОСАГО на мотоцикл – обов’язковий документ незалежно від потужності і розмірів ТЗ. Згідно с.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відсутність страховки для мотоцикла тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 425 до 850 грн. Але саме проблематичне, що при отриманні іншими учасниками руху пошкоджень їх ТЗ або необхідності медичного втручання, всі витрати лягають на винуватця. І якщо це мотоцикліст – сума виходить в десятки разів більше, ніж штраф.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн
Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info