Основні правила оформлення ОСЦПВ людям з інвалідністю

Автострахування для інвалідів Страхование авто

Оформлення поліса ОСЦПВ є однією з обов’язкових процедур для кожного автолюбителя в Україні. Порядок його оформлення, а також регламент його функціонування закріплені законом про обов’язкову автоцивільну відповідальність. Незважаючи на обов’язкове оформлення такої автостраховки, деякі категорії людей мають право скористатися певними пільгами. У цій статті ми вирішили детальніше розібратися в питанні, чи потрібна страховка на машину інвалідам, і якщо так, то якими привілеями вони мають право скористатися, укладаючи договір про страхування.

Пільги інвалідам при страхуванні авто в Україні

Згідно з чинним законодавством інвалід, який оформляє автоцивілку, може розраховувати на певні пільги, які конкретизуються в залежності від отриманої людиною категорії інвалідності.

ОСАГО для інвалідів 1 групи

У статті 13.1. вищезгаданого закону, визначено, що інваліди війни, а також люди, що мають статус інвалідів першої групи, звільнені від обов’язкового оформлення поліса страхування. Це правило поширюється тільки на групи людей, які керують власним видом транспорту. Наприклад, якщо інвалід 1 групи має автомобіль і управляє ним самостійно, то в цьому випадку він може не оформляти автоцивілку.

Також звільняються від необхідності отримання поліса люди, які керують транспортним засобом людини, що має інвалідність 1 групи, при обов’язковому його присутності в машині.

У разі аварії, в якій винна людина, що має інвалідність першої групи або інвалідність, отриману внаслідок бойових дій, компенсація збитків потерпілій стороні буде здійснюватися за рахунок Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Автострахування для інвалідів 2 групи

Статтею 13.2. закону про обов’язкову автоцивільної відповідальності передбачено, що дана категорія громадян має право на отримання знижки в розмірі половини вартості оформленого поліса. Також на таку знижку можуть розраховувати:

  • чорнобильці першої та другої категорії;
  • учасники бойових дій;
  • особи, які досягли пенсійного віку.

Обов’язковою умовою отримання знижки на автострахування є:

  • громадянство України;
  • обсяг двигуна автомобіля не може перевищувати розмір в 2,5 м. куб.;
  • автомобіль повинен бути у володінні пільговика.

ОСЦПВ для інвалідів 2 групи та інших, прирівняних до даної категорії пільговиків осіб, поширюється виключно на випадки, коли за кермом авто знаходиться пільговик. Також дане авто не повинно використовуватися в комерційних цілях (таксі, здача в оренду і т.д.).

Страховка авто інвалідам 3 групи

Для інвалідів, віднесених до 3 групи, пільги законодавчо не передбачені. Оформлення страховки для таких людей відбувається на загальних підставах.

Документи, необхідні при оформленні договору

Застрахувати машину можна, якщо маєш такий перелік документів:

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний код;
  • документи, що підтверджують статус пільговика;
  • документи на автомобіль (реєстрація, техпаспорт і т.д.).

Процес оформлення не займає багато часу.

Можливі причини відмови при оформленні поліса

Відмови в страхуванні достатньо рідкісні, але все, таки трапляються. Основними причинами відмови в оформленні поліса або зменшенні його вартості (отриманні знижки) можуть бути:

  1. Власник, який скористався пільгою, хоче застрахувати на пільгових умовах другий автомобіль. Відповідно до закону, пільга надається тільки на один автотранспорт. Володарі декількох авто, інші транспортні засоби страхують за повною вартістю.
  2. Страховій компанії надано не повний пакет документів.
  3. Об’єм двигуна авто перевищує норматив (2,5 м. куб). Також не можна зареєструвати машину, яка використовується в комерційних цілях або вантажний транспорт.
  4. Надані документи підроблені або вони викликають сумніви в автентичності.

Як розрахувати вартість поліса

Ціна поліса формується під дією багатьох чинників і в кожному випадку вона буде індивідуальна.

Основні фактори, що впливають на вартість поліса:

  1. Інформація про місце реєстрації машини. Кожен населений пункт має свій коефіцієнт. Так, страховка автомобіля у великому місті буде коштувати дорожче, ніж в маленькому населеному пункті. Це пов’язано з підвищеними ризиками, що формуються під дією значної завантаженості автомобільних доріг, інтенсивності руху транспорту.
  2. Параметри автомобіля. До даної категорії показників можна віднести обсяг двигуна машини. Для пільгової категорії населення цей показник не повинен перевищувати 2,5 м. куб. Також враховується вік автомобіля, його марка, реальна вартість.
  3. Вид страхового договору. Це новий параметр, який з’явився відносно недавно. Він розділяє страхування на оформлення електронного договору або договору, оформленого в офісі страхової компанії (паперовий варіант). При оформленні електронного варіанту можна заощадити до 10 відсотків вартості поліса.
  4. Збитковість страхової компанії. Також є новим показником. Відповідно до даного нововведення кожна збиткова компанія може підвищувати вартість страховки в три рази. З огляду на те, що на ринку страхових послуг України багато компаній є збитковими, даний коефіцієнт отримає більшу популярність і підтримку серед них.

Дізнатися вартість страховки саме для Вашого автомобіля можна, розрахувавши її самостійно за допомогою онлайн-калькулятора. Купити поліс можна у будь-якій страховій компанії, яка пройшла акредитацію на території країни. При виборі страховика зверніть увагу на його репутацію, а також фінансовий стан, рівень виплат за страховками. Це допоможе знайти надійного партнера, з яким Ваші ризики будуть мінімізовані. Ретельне вивчення діяльності компанії допоможе уникнути неприємностей із затримкою виплат і інших неприємностей в спілкуванні зі страховиком.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн

Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info