Чи потрібно показувати страховий поліс поліції

Чи потрібно показувати страховий поліс поліції Страхование авто

Більшість початківців автолюбителів, готуючись, стати рівноправними учасниками дорожньо-транспортного руху, намагаються максимально вивчити всю інформацію, що стосується оформлення необхідних документів, правил спілкування з правоохоронними органами, а також іншу важливу інформацію, що стосується питань управління автомобілем. Намагаючись максимально збагатити читачів корисною інформацією, ми підготували статтю про те, в яких випадках предявляється страховка поліції.

Варто нагадати, що оформлення ОСАГО є обов’язковим для всіх автомобілістів. Виняток становлять група громадян, які відповідно до чинного законодавства України мають пільги і звільнені від необхідності оформляти даний вид страховки. До даної категорії громадян віднесені: учасники бойових дій, інваліди війни, інваліди першої групи, які безпосередньо керують даним автомобілем. Також пільгою можуть скористатися особи, що керують транспортним засобом інваліда першої групи, безпосередньо в його присутності. Всі інші автолюбителі зобов’язані оформляти страховий поліс.

У яких випадках потрібно показувати страховий поліс?

Варто відзначити, що після ліквідації ДАІ, і переходу повноважень з наведення порядку на дорогах до поліції, істотно змінилися правила взаємодії правоохоронних органів з водіями транспортних засобів. Так, вже в минулому практика зупинки водіїв з метою перевірки наявності документів. Зараз поліція може зупинити машину, тільки якщо було зафіксовано порушення правил дорожнього руху, а також, якщо машина і її рух, викликають підозри у правоохоронних органів.

Незважаючи на те, що документи зараз перевіряють рідко, вони повинні бути завжди при водієві, який керує машиною. Це в рівній мірі відноситься як до водійських прав, так і до страхового полісу.

В разі якщо автомобіль потрапляє в дорожньо-транспортну пригоду, і на місце події викликана патрульна бригада поліції для оформлення і фіксації цього факту в протоколі, кожен і учасників ДТП повинен надати страховий поліс. Якщо з якихось причин даного документа немає у водія, його можуть оштрафувати.

В разі аварії з вини водія, у якого немає страхового поліса, всі витрати на ремонт і відшкодування збитку потерпілій стороні будуть погашатися за рахунок винуватця ДТП без залучення страхової компанії. Це означає, що крім штрафу за відсутність страховки, водій не зможе покрити витрати за рахунок страхової компанії.

Згідно з чинним законодавством, поліцейські мають право оштрафувати водія за відсутність страхового поліса тільки, коли сталося дорожньо-транспортне порушення або при оформленні протоколу.

За інших обставин представники правоохоронних органів не можуть виписувати штраф, це можна розцінювати як перевищення посадових повноважень.

Чи зобов’язаний водій показувати страховку в інших випадках? Якщо з якоїсь іншої причини був зупинений автомобіль і поліція вимагає пред’явлення документів, то водій повинен надати до перевірки весь пакет документів, включаючи страховку.

Якщо з якихось причин водій машини відмовляється пред’являти поліс страхування, то згідно з чинним законодавством, представник поліції має право виписати штраф за адміністративне правопорушення. Даний штраф можна оскаржувати в судовому порядку і доводити свою правоту.

Чи потрібно показувати страховку в роздрукованому вигляді?

З огляду на те, що зараз поліс можна оформити не тільки при безпосередньому зверненні в офіс страхової компанії, але і онлайн, не виходячи з дому, наявність у водія паперового варіанту поліса не обов’язково.

Електронний поліс можна пред’явити правоохоронним органам, показавши його з екрану телефону свого смартфона. Поліцейські на своїх планшетах, за номером страховки або за номерними знаками автомобіля, перевіряють дійсність поліса в базі МТСБУ.

Якщо з якихось причин, електронний варіант незручно зберігати в телефоні, поліс можна роздрукувати самостійно і зберігати паперовий варіант разом з іншими документами на машину.

Як оформити поліс?

Незважаючи на те, чи потрібно пред’являти страховку чи ні, її оформлення обов’язково і покликане полегшити життя автолюбителя, захистити його від непередбачених витрат.

Оформлення поліса не займає багато часу. Його можна придбати, не виходячи з дому, заповнивши електронну форму на сайті обраної Вами страхової компанії. Вибираючи страховика, особливу увагу зверніть на його репутацію, а також кількість проведених ним виплат за полісами. Вибір страхової є важливим і серйозним питанням, до якого потрібно підійти з усією відповідальністю.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info