Оформлення страхового поліса ОСЦПВ пенсіонерам

Автоцивілка

Оформлення поліса автоцивілки є обов’язковим для всіх водіїв в Україні. Винятки становлять лише деякі категорії громадян, які відповідно до Закону про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності звільнені від цього зобов’язання. Чи відносяться пенсіонери до категорії громадян, які користуються пільгами, ми детально розберемося в цій статті.

Чи потрібно пенсіонеру оформляти ОСЦПВ

Оформлення ОСЦПВ для пенсіонерів передбачено чинним законодавством. Особи, котрі досягли пенсійного віку та мають легкові авто або ті, які є водіями транспортних засобів, зобов’язані оформити автоцивілку. При оформленні автостраховки пенсіонери мають право на знижку в розмірі ½ вартості поліса.

Необхідні документи для оформлення автострахування

При оформленні договору страхування особи, які досягли пенсійного віку, повинні надати такий пакет документів:

  • паспорт громадянина країни та ідентифікаційний код;
  • документи на машину (техпаспорт, свідоцтво про реєстрацію тощо);
  • пенсійне посвідчення, яке підтверджує право на отримання знижки при оформленні поліса.

Варто зазначити, що з боку застрахованої особи, укладенню договору страхування має передувати детальне вивчення та моніторинг ринку страхових послуг. Це допоможе вибрати оптимальний варіант страховки, а також упевнитися в професіоналізмі страхової компанії, її репутації. Ми рекомендуємо звернути особливу увагу на відгуки клієнтів, статистику по компенсації збитків, а також на фінансовий стан і клієнтську базу компанії. Ці параметри допоможуть вибрати надійну компанію, яка в разі дорожньо-транспортної пригоди швидко допоможе залагодити фінансові питання, пов’язані з компенсацією збитків, завданих потерпілій стороні.

Скільки коштує ОСЦПВ для пенсіонерів?

Звичайно, страховка авто для пенсіонерів, з огляду на можливу знижку, буде коштувати набагато дешевше ніж звичайний поліс. Але його ціна залежить від безлічі факторів і буде індивідуальною в кожному конкретному випадку.

Показники, виходячи з яких, розраховується вартість поліса:

  1. Інформація про місце реєстрації машини. Кожен населений пункт має свій коефіцієнт. Так, страховка автомобіля у великому місті буде коштувати дорожче, ніж в маленькому населеному пункті. Це пов’язано з підвищеними ризиками, що формуються під дією значної завантаженості автомобільних доріг, інтенсивності руху транспорту.
  2. Параметри автомобіля. До цієї категорії показників можна віднести обсяг двигуна машини. Для людей похилого віку цей показник не повинен перевищувати 3 літрів. Також враховується вік автомобіля, його марка, реальна вартість.
  3. Вид страхового договору. Це новий параметр, який з’явився відносно недавно. Він розділяє страхування на оформлення електронного договору або договору, оформленого в офісі страхової компанії (паперовий варіант). При оформленні електронного варіанту можна заощадити до 10 відсотків вартості поліса.
  4. Збитковість страхової компанії. Також є новим показником. Відповідно до даного нововведення кожна збиткова компанія може підвищувати вартість страховки в три рази. З огляду на те, що на ринку страхових послуг України багато компаній є збитковими, даний коефіцієнт отримає більшу популярність і підтримку серед них.

Під дією цих коефіцієнтів складається реальна вартість поліса. Розрахувати ціну можна самостійно, скориставшись онлайн калькулятором, що знаходиться на сайті страхової компанії.

Чи можна їздити по страховці пенсіонера?

Автоцивілка для пенсіонерів не поширюється на інші категорії громадян. Це означає, що пенсіонер не може купити страховку для іншої особи. Даний вид страхування є адресним (поширюється тільки на особу, яка оформила поліс) і не поширюється на всіх осіб, які мають право керувати даним автотранспортом. В яких випадках страховка стає недійсною:

  1. Якщо за кермом автомобіля знаходиться не пенсіонер, на якого оформлений документ. Навіть якщо пенсіонер знаходиться в салоні машини, але керує нею інша людина (наприклад, близький родич), в разі ДТП поліс не буде покривати завдані збитки.
  2. Якщо машина використовується в комерційних цілях. Договір передбачає, що авто використовується тільки для особистих цілей. Якщо машина працює в таксі або здійснює інші види послуг, страховий поліс буде недійсним, а збиток, у разі ДТП, буде погашатися повністю за рахунок винного в аварії водія.
  3. Знижка також не поширюється на вантажні автомобілі.

В яких випадках можуть відмовити в знижці?

Є кілька приводів, коли страхова має право відмовити пенсіонеру в отриманні знижки при автострахуванні.

  1. Об’єм двигуна автомобіля перевищує норму (більше трьох літрів).
  2. Для укладення договору були надано не весь пакет документів або документи є підробленими.
  3. Громадянин хоче застрахувати вантажну машину або легковий автомобіль, який буде використовуватися в комерційних цілях.
  4. Особа, яка оформляє договір, надала завідомо неправдиву інформацію, яка в подальшому може вплинути на процес страхування і компенсації збитків.
  5. Автомобіль є технічно несправним і непридатним до експлуатації.

У всіх інших випадках страхова компанія не має права відмовити в оформленні пільгового тарифу на страховий поліс.

І наостанок, хочеться порекомендувати всім зацікавленим особам, перед тим як оформляти договір страхування зв’язатися з менеджерами страховика і отримати детальну консультацію. Не бійтеся задавати Ваші запитання, адже той, хто володіє інформацією – може відстоювати свої права. Ну, або, принаймні, може бути більш захищеним від непередбачених ситуацій і неприємностей, пов’язаних зі страхуванням автомобіля.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн
Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info