Умови страхування трактора та іншої спецтехніки

Автоцивілка

Трактор – один з видів спецтехніки, зазвичай використовується в сільському господарстві. У міських умовах його застосовують на будівництвах, а також як допоміжну техніку при збиранні і облагороджуванні територій. Закономірно, що у власників такої техніки виникає питання про необхідність її страхування. У цій статті ми спробуємо розібратися в питанні, чи необхідна страховка на трактор і якщо так, то якою вона має бути.

Чи потрібна страховка на трактор?

Згідно з чинним законодавством про страхування автотранспорту, трактор не є обов’язковим учасником страхування полісом ОСЦПВ. Однак з огляду на те, що за статистикою, спецтехніка стає учасником двох відсотків дорожньо-транспортних пригод, застрахувати її все ж варто. З огляду на те, що трактор є дорогою технікою, його ремонт в разі ДТП або інших пошкоджень під час експлуатації, обійдеться не дешево.

На трактор та іншу техніку при бажанні можна оформити страховий поліс КАСКО. Така страховка може бути корисна не тільки в разі необхідності відшкодування збитків при ДТП, але і при інших непередбачених ситуаціях. Наприклад, влучення блискавки в техніку, загоряння, викрадення і багато іншого.

Які види ризиків можна страхувати спецтехніки?

Список ризиків, які страхуються СК, залежить від укладеного з компанією договору. Стандартний пакет передбачає страхування таких ризиків:

  1. Займання техніки, викликане потраплянням блискавки, пожежею, вибухом або підпалом. Сюди ж входить ризик загоряння трактора, що трапився внаслідок короткого замикання, що викликав подальше загоряння.
  2. Події стихійного характеру. До цього типу ризиків відносяться повені, землетрус, буря, ґрунтові осідання і т.д. При оформленні поліса уважно перегляньте список стихійних подій, які відносяться до страхових випадків.
  3. Пошкодження техніки третьою стороною. До даної категорії відноситься умисне пошкодження техніки, хуліганство, розбій, крадіжка майна.
  4. Аварія, що сталася на місці страхування. До даного пункту відносяться пошкодження на місці роботи техніки (в поле, на будівельному майданчику і т.д.).
  5. Техніка, що має право виїжджати на проїжджу частину, і що стає повноцінним учасником руху, буде також мати страховку на випадок ДТП, викрадення.

При бажанні власника, перелік ризиків можна розширити, внісши в нього додаткові опції страхування.

Скільки коштує страховка на трактор?

Вартість поліса визначається багатьма факторами, тому фіксованої ціни немає. Ціна страховки залежить від типу спецтехніки, року її випуску, періоду дії поліса (найчастіше оформляють поліс з початку роботи техніки і на весь період її експлуатації, але зустрічаються випадки оформлення поліса лише на період сезонних робіт), вартість техніки, переліку застрахованих ризиків і т. д.

Дізнатися точну ціну поліса можна, проконсультувавшись з менеджером компанії. Він зробить прорахунок, виходячи з отриманих даних про транспортний засіб.

Як оформити поліс?

Щоб оформити страховку на трактор, потрібно звернутися до страхової компанії і укласти з нею договір. Це можна зробити, завітавши до офісу обраної страхової, або скористатися онлайн-платформою і оформити електронний поліс страхування. Обидва поліса (паперовий і електронний) мають однакову юридичну силу. Оформляючи електронний поліс, Ви істотно економите час. Після заповнення електронної форми, менеджери страхової компанії в короткий час перевіряють отриману інформацію і складають договір. Поліс висилається на електронну пошту. Його можна роздрукувати або в електронному вигляді зберегти на своєму смартфоні. При необхідності, він буде завжди під рукою.

Штраф за відсутність страховки на трактор

З огляду на те, що страхування трактора в Україні не є обов’язковою, а має добровільний характер, штраф за відсутність страхового поліса не передбачається. Однак якщо власник техніки хоче убезпечити себе від непередбачених витрат, пов’язаних з поломкою, підпалом і іншими видами пошкоджень, поліс страхування допоможе в цьому.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info