Основні нюанси страхування прицепа

Страховка на прицеп Страхование авто

Необхідність страхування автомобіля не викликає питань – це обов’язкова умова для будь-якого автомобіліста. Але, що робити, коли виникла необхідність у покупці причепа, як в цьому випадку оформляється поліс страхування і чи потрібен він взагалі. У цій статті ми постараємося детальніше розповісти про види страховок легкових причепів.

Чи потрібна страховка на причіп?

Згідно з чинним законодавством України, а саме статтею першої Закону «Про ОСЦПВ», причіп належить до однієї з категорій транспортних засобів, які підлягають страхуванню в обов’язковому порядку. Це означає, що поліс обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності потрібно в обов’язковому порядку оформляти на причепи будь-якого типу (до легкового автомобіля, вантажного).

Також варто відзначити, ОСАГО на причіп оформляється окремо від поліса на автомобіль.

В разі дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася з вини причепа, збиток постраждалій стороні буде погашатися за рахунок страхового поліса, оформленого саме на цей транспортний засіб. Якщо ж з якоїсь причини страховки на нього немає, то винуватець події буде сам відшкодовувати завдані їм збитки, а страхова компанія в цьому питанні не братиме участі (не гаситиме суму збитку за рахунок страховки, оформленої на автомобіль).

Хто повинен оформляти страховку?

Оформляти страховку зобов’язані всі власники причепів. Виняток становить група осіб, що відносяться до пільгової категорії населення. А саме:

  • особи, які брали участь в бойових діях, а також АТО;
  • інваліди війни;
  • особи, які мають підтверджену першу групу (у яких у власності перебуває причіп, і вони їм керують одноосібно).

Також допускається відсутність страховки у осіб, що керують транспортним засобом людини (інваліда першої групи), але в його безпосередній присутності.

Ну і звичайно, можна не оформляти поліс, якщо причіп не використовується і знаходиться на гаражному збереженні. У всіх інших випадках його страхування є необхідним і обов’язковим.

Скільки коштує страховка на причіп

Вартість поліса залежить від багатьох факторів, наприклад, обраної страхової компанії, типу причепа, його марки виробництва, вантажопідйомності, року випуску і т.д. Також вона буде відрізнятися від прописки власника, наприклад, власник транспортного засобу, зареєстрований в мегаполісі, заплатить більше при страхуванні, ніж житель маленького селища. Це пов’язано з тим, що рух і ризики потрапляння в аварію в жвавому місті вищі, ніж в тихих містечках і селищах.

Також ціна страховки залежить від типу причепа. У разі страхування вантажного типу, поліс буде коштувати дорожче, ніж для легкового автомобіля.

Щоб дізнатися точну вартість даної послуги, слід звернутися до обраної страхової компанії або скористатися онлайн-калькулятором. Для більшого комфорту громадян, страхові компанії практикують послугу оформлення страхових полісів онлайн. Такі поліси нічим не відрізняються від оформлених безпосередньо в офісі компанії, але їх отримання займає істотно менше часу.

Важливим моментом також є відсутність пільг при оформленні такого виду страхування. Навіть якщо власник транспортного засобу є представником пільгової категорії громадян, на оформлення такого поліса пільги не поширюються.

Як оформити поліс онлайн?

Понад шістдесят страхових компаній надають послуги з оформлення полісів на транспортні засоби. Більшість з них також практикують надання онлайн-сервісів, які припускають віддалене оформлення документів. Така послуга позбавляє від необхідності стояти в черзі, заповнювати велику кількість різноманітних паперів і нудитися в очікуванні оформлення документації.

Щоб оформити страховку не виходячи з дому, потрібно зайти на сайт обраної страхової компанії, переконатися, що вона надає такий сервіс і приступити до оформлення документа. Заповнивши форму і вказавши всю необхідну інформацію, заявка відправляється страховикові. Після оплати і звірки документів, протягом декількох хвилин, поліс висилається на вказану адресу електронної пошти. При необхідності його можна роздрукувати або завантажити на свій смартфон.

Оформлена онлайн страховка має таку ж легітимність, як і видана в офісі компанії. При необхідності надання поліції, її можна показати з екрану телефону. Цього буде достатньо, щоб засвідчити її наявність. За номером документа або номерними знаками транспортного засобу, поліція ідентифікує її в базі.

Штраф за відсутність страховки на причіп

Згідно з чинним законодавством, відсутність діючого страхового полісу карається адміністративним покаранням. Його розмір становить двадцять п’ять мінімальних неоподатковуваних доходів громадян.

Страхові виплати

При дорожньо-транспортній пригоді, винуватцем якого став причіп, страхові виплати за полісом будуть такими:

  • шкоду, заподіяну майну, покриваються в сумі до ста тисяч гривень;
  • шкоду, заподіяну життю чи здоров’ю людини, покривається в сумі до двохсот тисяч гривень.

Такі низькі виплати, в порівнянні зі страхуванням авто, пов’язані з тим, що аварійних ситуацій на дорогах, фігурантами, яких стають причепи, досить рідкісні, а збитки, завдані з їхньої вини значно нижчі, ніж при аварії машини.

Потрібна автоцивілка?

Розрахуйте вартість для свого автомобіля, а по промокоду ADM50 отримайте знижку 50 грн
Розрахувати вартість
Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Strahovka-info