Для перетину кордону потрібно мати цілий ряд документів. При здійсненні поїздки на своїй машині, пакет документів доповнюється ще кількома пунктами. І одним з таких є Green Card. Це страховий поліс міжнародного зразка, що діє в 48 країнах-учасниках угоди і гарантує автогромадянську відповідальність закордонного гостя по відношенню до інших учасників руху.
Що таке зелена карта?
Зелена карта – це аналог поліса ОСЦПВ, але її дія поширюється не на території країни, громадянином якої є водій, а за її межами, в основному на території Європи. Іншими словами – не допускається надання Зеленої карти в якості ОСАГО, оскільки її дія на території України не правомірна.
А при перетині кордону і подорожі по дорогах іншої країни, що є учасником договору, цей документ обов’язковий.
Саме поняття виникло в повоєнний час, а законодавчо закріплено в 50-х рр. минулого століття, поступово розширюючи територіально свою юрисдикцію.
Що дає зелена карта?
Зелена карта на авто – страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту, закріплене міжнародною системою автоцивільного страхування як обов’язкове.
Суть полягає в тому, що страхова компанія гарантує відшкодування збитку третім особам на території іншої держави в результаті ДТП за участю авто страхувальника. Ліміти відповідальності (суми для відшкодування шкоди) встановлюються законодавчо країною перебування. У деяких країнах передбачені так звані безлімітні поліси, за якими виплати можуть проводитися за рішенням суду протягом усього життя потерпілого.
Скільки коштує зелена карта?
Вартість диференційована і залежить від декількох факторів:
- термін перебування за кордоном (від 15 діб до року);
- тип ТЗ (авто чи мотоцикл);
- кількість країн в запланованій поїздці.
Стаж водіння і вік водія, характеристика машини особливого значення не мають, оскільки це – не добровільний вид страховки, а обов’язковий. Зелена карта має фіксовані ставки, встановлені МТСБУ. Ціна не детермінована фактичної локацією громадянина і його пропискою. Тому, вибираючи страхову компанію, слід орієнтуватися на її авторитет, тривалість присутності на ринку, не зайвим буде ознайомитися і з кількісними показниками по виплатах за попередній період, що підтверджують надійність компанії.
Як купити зелену карту онлайн?
Грін карта в Україні оформляється на офіційних платформах або в стаціонарних представництвах страхових компаній. Перший варіант більш вигідний через наявність кількох перевірених СК, готових запропонувати різні за вартістю і наповнюваності поліси.
Спочатку можна прорахувати орієнтовну вартість за допомогою калькуляторів, що присутні практично на кожному сайті страховиків або проконсультуватися з менеджером в телефонному режимі або онлайн. Більш точна ціна буде вказана при заповненні бланка. Необхідна буде інформація про машину, її власника і всіх, хто буде керувати автомобілем в поїздці на законних підставах (наприклад, за дорученням). Важливо, щоб були вказані всі можливі водії поданого транспортного засобу. Незважаючи на те, що за фактом страхується автомобіль, страхові компанії вимагають реєстрації в їх базі громадянина як клієнта. І в принципі, оформити зелену карту може будь-яка людина, у якого на руках буде:
- копія або оригінал документів на авто;
- документи, що підтверджують особу громадянина (паспорт та ІПН).
Після цього вноситься оплата, і страховка вважається оформленою. Перевірити реєстрацію поліса можна в Центральній базі МТСБУ. Копія договору зазвичай надсилається на електронну пошту, а оригінал доставляється кур’єрськими службами.
Зазвичай з оригіналом йде і копія, і зручно зберігати їх окремо і в разі втрати по ній легко відновити поліс. Також копію можна надавати потерпілим в якості гарантії відшкодування збитків.
Як виглядає зелена карта?
Існують різні аналоги даного полісу, особливо в Африці. Їх головна особливість – колір оригіналу документа. В Європі бланк уніфікований і тільки в Німеччині його колір трохи відрізняється, але все ж відповідає поняттю зелений.
Скільки робиться зелена карта?
Для оформлення буде потрібно до 10 хвилин часу. Сервіси онлайн працюють цілодобово і з їх допомогою можна придбати поліс безпосередньо перед подорожжю.
Слід пам’ятати, що дія договору починається не в день оформлення поліса, а на наступну добу.
Моментально можна отримати копію страховки на свій гаджет по електронній пошті або по вайберу. Але практично у всіх країнах-учасниках угоди вимагається надання на перевірку оригіналу документа.