Страховка – обов’язковий документ для виїзду за кордон, навіть якщо існує домовленість між країнами щодо безвізового режиму. Це певна гарантія того, що турист буде забезпечений допомогою в разі настання непередбачених ситуацій. Для приймаючої сторони наявність страховки у мандрівника – гарантія відсутності особистих витрат, в зв’язку з перебуванням на її території громадянина іншої держави. Але головне – можливість отримання адекватної медичної допомоги самим туристом. Ціни на консультацію і лікування, медикаменти закордоном набагато вище, ніж в Україні.
Скільки коштує страховка для виїзду за кордон?
Розцінки на страховки для туристів досить лояльні. Прив’язка ціни на поліс ясно простежується з декількома факторами:
- термін перебування і кількість країн відвідування, одно- або багаторазові виїзди;
- мета поїздки (звичайний туризм, заняття екстремальними видами спорту);
- число застрахованих осіб і їх вік, стан здоров’я;
- пакет страхових випадків, наявність франшизи та інших умов.
Сказати точно, скільки коштує туристична страховка може тільки СК, врахувавши всі ці пункти. До того ж у кожної фірми є свої коефіцієнти, за якими робиться прорахунок. Тому доцільно звернутися в кілька компаній і навіть прорахувати свої витрати за різними пакетам страховок для подорожей.
Найдешевша страховка для виїзду за кордон – короткострокова поїздка з мінімальним пакетом послуг і вузькою локацією. Мінімальна ціна на 5 днів до Шенгенської зони коливається від 100 до 1 тис. грн. Відвідування Японії, США і ряду інших країн обійдеться дорожче, так як ліміти покриття вони виставляють вище. Але, значно знижують ціну великі франшизи. Це суми, які страхова компанія не відшкодовує. Зазвичай франшиза вказується в 100 дол. США. При відсутності бажання стрибати з парашутом або займатися серфінгом, можна сміливо збільшувати її розмір.
Якщо причиною поїздки є робота за наймом, безпосереднє лікування в мед. установах, навчання, то діють особливі умови, що відрізняються від туристичних страховок.
Важливі нюанси для виїзду за кордон
Якщо мета поїздки – не туризм або спорт, а робота або навчання, то не варто обманювати страхову компанію і інспектора на кордоні. Це може вилізти боком і спровокувати відмову в пропуску, депортацію без права повторного перетину кордону (а за умови відвідування Шенгену – то на території всіх країн-учасниць угоди), але головне – відсутністю фінансової підтримки при виникненні потреби в медичній допомозі.
Другим особливо важливим питанням є вибір самої страхової компанії. Турист не повинен проводити моніторинг ринку і аналізувати показники по виплатах за попередній період і дохід компанії-страховика. Однак бажано порадитися з тур. агентом, родичами, які вже користувалися послугами певного агентства, а також просто ознайомитися з терміном перебування компанії на ринку і вимагати її статутні документи, де прописана сфера діяльності фірми і її статутний капітал. Це дозволить сформувати свій «рейтинг» надійності і зробити правильний вибір.
Що покриває туристична страховка?
Покриття страховки – пакет страхових випадків, при виникненні яких страхова компанія надає фінансування або відшкодовує збитки, згідно з рахунками.
Кожне посольство висуває свої вимоги щодо обов’язкового покриття медичної страховки для виїзду за кордон. Основними пунктами зазвичай є:
- швидка мед. допомога або перевезення транспортним засобом до мед. установи, якщо того вимагає стан туриста;
- амбулаторне лікування (консультація, діагностика, лікування, оплата виписаних лікарем медикаментів);
- стаціонар (перебування в мед. установі, консультації та діагностика, лікування , в тому числі і оперативне втручання, медикаменти і харчування в лікарні);
- екстрена мед. евакуація або стоматологічна допомога (остання з певним лімітом);
- транспортні витрати супроводжуючої особи, якщо це необхідно;
- репатріація тіла на батьківщину.
Для короткострокових ознайомчо-туристичних поїздок – цього більш ніж достатньо.
В нинішніх умовах також часто включають в туристичну страховку пункт про страхування від COVID 19. Деякі страховики розробили окремі плани зі страхування від цієї недуги. Але частіше вони все-таки входять в пакет послуг з мінімальною надбавкою за тарифами компанії.
Туристам, які займаються екстремальними видами спорту або планують відвідати території, де підвищена сейсмічна активність або є інші прямі загрози життю і здоров’ю, в обов’язковий перелік включають відповідні пункти. Наприклад, транспортування травмованої особи на батьківщину раніше терміну.
Вагітні жінки зобов’язані застрахуватися на випадок початку пологів передчасно і необхідності мед. втручання.
При наявності хронічних захворювань, обов’язково потрібно буде застрахуватися від загострення даної хвороби. Лікування ж в звичайному режимі не покриває страховка для виїзду за кордон. Про це турист повинен подбати самостійно.
У кожної страхової компанії свої тарифи, а й літні люди повинні бути готові, що у них попросять довідку про стан здоров’я і навіть можуть відмовити в полісі по досягненню певного віку або застосовувати надбавку (зазвичай для пенсіонерів від 65 до 85 років).
До додаткових умов, за якими можуть здійснюватися виплати, відносяться:
- втрата багажу;
- скасування рейсу;
- відмова у візі або при перетині кордону та ін.
Це зумовлює додаткові, хоч і невеликі, суми до оплати за поліс туриста. Однак багато в чому є вигідною пропозицією, нівелюючи цілий спектр неприємностей.
Страховка для туристів оформляється і на дітей. Малолітні діти страхуються разом з батьками. А на підлітків, що мають власні закордонні паспорти, оформляють індивідуальні поліси.
Розмір відшкодування збитків повинен бути рівний 30 і вище тис. євро. Це залежить від країни перебування і пакета послуг. Зазвичай покриття не перевищує 50 тис. євро. Саме від цієї суми і формується вартість поліса.
Скільки робиться туристична страховка?
Щоб придбати страховку для виїзду за кордон, потрібно потурбуватися про неї заздалегідь, так як на перетині кордону попросять пред’явити цей документ. Його відсутність або вступ в дію не з дня перетину кордону, а, наприклад, з наступного дня, може стати причиною відмови в’їзду.
Сама ж процедура оформлення не займе багато часу. Головне надати страховому агенту діючий закордонний паспорт (бажано з 15 днями поверх терміну перебування за кордоном) та ідентифікаційний код громадянина України. При цьому важливо точно знати терміни поїздки, локацію і визначитися з цілями виїзду, щоб підібрати релевантний пакет послуг.
Де оформити страховку для виїзду за кордон?
Існує мережа страхових компаній, які відкривають офіси навіть в невеликих населених пунктах. Агенти зацікавлені в збільшенні сум оплат і часто не пропонують найбільш вигідних варіантів страховок. Така ж схема працює і при покупці туру через туроператора. Далеко не кожен мандрівник знає, що може відмовитися від нав’язаних страховок і самостійно, швидко і зручно підібрати собі більш вигідний тип.
Але більш зручним для багатьох туристів стає онлайн-підбір пакету поліса. Калькулятори на сайтах дозволяють прорахувати свої витрати до звернення в страхову компанію. Консультацію також отримують в онлайн-режимі. Оформити страховку можна безпосередньо через інтернет-ресурс. В такому випадку, відразу після оплати на електронну адресу прийде копія поліса, а поштою – оригінал. Це значно економить як засобу, так і час.